« Tagasi

Tapa KONSUM on avatud

 
Tapal avati Coop süsteemi kuuluv KONSUM-tüüpi kaubanduskeskus. Keskuses on toidu- ja esmatarbekaupade kauplus, ehitusmaterjalide osakond, apteek, lillepood ja söögikoht. Kauplus rajati Tapa endise linnasauna kinnistule. Saun oli olnud aastaid kasutuseta, hoone lagunes ja oli muutunud ohtlikuks ning risustas linnapilti. 
 
Lindi lõikasid läbi Järva Tarbijate Ühistu juhatuse esimees Tõnu Uibopuu ja Tapa vallavanem Alari Kirt. Uut tüüpi kaupluse rajamine Tapale on suur samm kohalikus kaubanduselus. Tarbijad ootasid ammu uut ostukohta, kaubavaliku laienemist ja vaheldusrikkamaks muutumist. Tähtis on  ka asjaolu, et uue kaupluse rajamine lõi Tapale mitukümmend uut töökohta.
 
Tapal on kaubanduse laienemiseks piisavalt arenguruumi. Vabariigi Valitsuse tasemel on otsustatud, et Tapal hakkab baseeruma Eesti suurim sõjaväebaas, lisaks on siin pidev mitmesajameheline liitlaste väeüksus. Tapal suureneb sellega seoses kohalviibivate sõjaväelaste arv, lisandub töökohti tsiviilisikutele. Tapal on mitmeid teisi ettevõtteid, kus töötajate arv on kas kasvanud või püsinud stabiilsena. Sellega seoses on pikemas perspektiivis oodata ka elanikkonna juurdekasvu.
Kõik eelöeldu tähendab seda, et Tapa linnas ja lähiümbruses suureneb ostuvõimeline tarbijaskond.
 
Tapa Vallavalitsus