« Tagasi

Kohtumine USA üksuse komandöriga

 
Reedel 10. märtsil kohtus vallavanem Alari Kirt Kaitseväe 1. Jalaväebrigaadi Tapa linnakus asuva USA üksuse komandöriga kapten Edward Bachar-iga ja komandöri abiga. Kohtumisel osalesid arendusnõunik Vahur Leemets ja abivallavanem Andrus Freienthal.
 
Ohvitseridele tutvustati Tapa valda ja vastati küsimustele. Ameerika ohvitserid tundsid huvi kohaliku elu-olu vastu, seejuures huvituti vaba aja veetmise võimalustest, kaubandus- ja toitlustusettevõtete olemasolust. Eriliselt rõhutati, et USA sõjaväelased on huvitatud, et nende siinviibimine ei põhjustaks negatiivseid vahejuhtumeid kohalike elanikega. On ju tuldud oma head liitlast Eestit toetama. Tapa vallavanem tõdes, et kolme Eestis oldud aasta jooksul ei ole liitlasvägede sõduritega ette tulnud vähimaidki probleeme.
 
Tapa vallavalitsuse esindajad tegid Tapal baseeruvatele USA sõjaväelastele ettepaneku võimalusel veeta vaba aega maksimaalselt Tapal ja kasutada kohalike teenusepakkujate võimalusi. Muuhulgas arutati ka koostöövõimalusi koolidega seoses. Ameerika sõjaväelased on valmis suhtlema kooliõpilastega, rääkima endast, oma missioonist ja tutvustama varustust. Hetkel Tapal asuv USA üksus osales Vabariigi aastapäeva paraadil.
 
Lepiti kokku, et Tapa vald koostab reklaambukleti Tapa linnas asuvate kaubandus-, toitlustus- ja teiste teenindusettevõtete-, samuti vaba aja veetmise võimaluste kohta. See aitab liitlassõduritel kergemini leida vajalikke teenindusasutusi ning samal ajal võimaldab kasvatada meie kohalike äride tarbijaskonda
 
Tapa Vallavalitsus