« Tagasi

Tapa vallas loodud uus filmifestival KINO MAALE kutsub koolilapsi animatsioonitöötubadesse

Tapa vallas loodud uus filmifestival KINO MAALE kutsub koolilapsi animatsioonitöötubadesse

Filmifestival KINO MAALE (endise nimega Priit Pärna animafilmifestival) korraldab tänavu koolilastele ja noortele animatsioonitöötube, kus kõikidel osalejatel on võimalus arendada oma loovust ja jutustada erinevaid lugusid animatsioonikeeles.

Animatsioonitöötoad toimuvad teisipäevast neljapäevani, 09.–11. oktoobril         kl 12–16 Tapa Gümnaasiumis (Pargi 12, Tapa) ning töötubades õpitakse sel korral joonisfilmi, nukufilmi/lamenuku ja ekperimentaaltehnikaid. Töötubadesse registreerumine on avatud reedeni, 6. oktoobrini 2017https://goo.gl/forms/OW8CbMTXQOn7DEAb2 ja tel 53037660. Töötube viib läbi Filmifestival KINO MAALE koostööpartner MTÜ Nukufilmi Lastestuudio Töötubades osalemine on tasuta.

Töötubadest saavad osa võtta Tapa valla, Arenduskoja Leader piirkonna,  naabervaldade, Lääne-Virumaa, aga ka kõikide teiste Eesti piirkondade lapsed ja noored vanuses 5–19 eluaastat, oodatud on ka filmihuviliste vanemad ja õpetajad/juhendajad.

Kõik töötubades valminud filmid osalevad ka konkursil. Välja antakse Grand Prix ja palju eriauhindu. Konkursitulemused tehakse teatavaks festivali galal laupäeval, 28. oktoobril 2017 Tapa Kultuurikojas (Turu 8).

Aastatel Tapa valla ja Nuklufilmilastestuudio koostöös korraldatud Priit Pärna animafilmifestivalil aastatel 2012–2016 osales animatsioonitöötubades kokku üle 450 noore ja täiskasvanu, kelle fantaasialend kestab kokku ligi 170 erinevas animatsioonis kogupikkusega 105 minutit.

 

Töötubade lisainfo:

Eva Kristjuhan

Nukufilmi Lastestuudio koordinaator

tel: 53037660

e-post: info@nukufilmilastestuudio.ee

www.nukufilmilastestuudio.ee

Tänavu 2017. aasta aprillis asutatud Filmifestival KINO MAALE toimub ajavahemikus 09. - 29. oktoober 2017 ja on pühendunud animatsioonile ja Nukufilm 60 sünnipäevale. Filmfestival alustab lähiaastatel ka (lühi)mängufilme ja dokumentaalfilmide näitamist. Filmifestival KINO MAALE kannab aastatel 2017-2018 EFFE kvaliteedimärki.

Filmifestivali KINO MAALE toetavad Tapa vallavalitsus, MTÜ Tapa Linna Arengu Selts, PRIA Leader-programm ja Arenduskoda, SA Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapital Lääne-Virumaa Ekspertgrupp, Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit, jt

 

Festivali üldinfo:

Indrek Jurtšenko

Filmifestival KINO MAALE

tel: (+372) 5290 785

e-post: indrek.jurtsenko@tapa.ee

www.kinomaale.ee