« Tagasi

Riigikantselei soovitab asutustel lipud heisata kogu nädalaks

 
Riigikantselei saatis riigiasutustele ametliku kirja, milles soovitab terveks käesolevaks nädalaks heisata riigilipud.
 
"Riigiasutuste hoonete lipuehtesse seadmisega anname märku meie riigi läheneva 100. aastapäeva pidulikkusest, toome meie lipuvärvid avalikus ruumis rohkem esile ning anname eeskuju majaomanikele, korteriühistutele, ettevõtetele ja teistele organisatsioonidele heisata 24. veebruaril 2018. aastal terve Eesti sinimustvalgesse lipumerre," seisab kirjas, mille on allkirjastanud riigisekretär Heiki Loot.
 
Riigisekretär ütles, et Eesti riigi 100. aastapäev kui erakordne sündmus Eesti ajaloos väärib erakordset äramärkimist ning sel puhul kutsutakse riigiasutusi üles seadma kõikide asutuste asukoha hooned terveks sünnipäevanädalaks lipuehtesse.
 
"See tähendab, et sinimustvalged Eesti lipud heisatakse riigiasutuse kõikidesse lipumastidesse ja lipuvarda hoidjatesse. Lipud heisatakse päevavalguse ajaks, kuid asutustel, millel on tehnilised võimalused valgustada lipud ka pimedal ajal, palume hoida asukoha hooned lipuehtes terve nädala ööpäev läbi," palub riigikantselei ametiasutusi.
 
Tapa Vallavalitsus ühineb Riigikantselei soovitusega ning palub valla majaomanikel ja ettevõtetel ning asutustel üle vaadata lipuhoidjad ja -mastid, valmistada ette riigilipud ning heisata need 24. veebruaril. Samas, Eesti Vabariigi 100. aastapäeva puhul võib lipud heisata ka varem ning hoida lipud väljas ka 25. veebruaril.
 
Tapa Vallavalitsus