Verekeskus kutsub Tapa inimesi doonoripäevale!

Põhja-Eesti Regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama 1. veebruaril kella 11-15 Tapa Kultuurikojas (Turu 8) toimuvale doonoripäevale.
 
Verekeskuse tootmisjuht dr Erna Saarniit kiidab tublisid Tapa doonoreid: „Tapa inimesed on korduvalt tõestanud, et nad on suure südamega inimesed ning siin korraldatud doonoriüritused on alati olnud rahvarohked. Viimati olime Tapal mullu 17. oktoobril, mil tehti 54 vereloovutust ning koguti ligi 25 liitrit hinnalist verd."
 
Doonoriks sobib terve, puhanud ja söönud ning vähemalt 50 kg kaaluv inimene vanuses 18–60 eluaastat, kes on Eesti Vabariigi kodanik või elanud Eestis elamisloa alusel üle ühe aasta. Verekeskus julgustab doonoreid verd loovutama regulaarselt, kolm-neli korda aastas. Minimaalne kahe vereloovutamise vaheline aeg peab olema 60 päeva, naistel soovituslikult 90 päeva.
 
Iga vereloovutus aitab vähemalt kolme patsienti. Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada. Eesti haiglates tehakse vereülekanne ligi 18 000 patsiendile aastas.
 
Lisainfot saab verekeskuse kodulehelt www.verekeskus.ee ning Facebooki fännilehelt "Doonorid ja Sõbrad".