Tapa spordiväljak on valmis

Valgejõe puiestee äärde Tapal alustati möödunud aasta septembri lõpus spordiväljaku rajamist. Enne talve jõuti rajada pallimänguväljaku puidust aed, paigaldada väravapuurid ja korvpallikonstruktsioonid. Talveks tehti ehitustöödel tehnoloogiline paus.

Kevadel töödega jätkati ning mai lõpuks sai spordiväljak valmis. Projekti kohaselt rajati kunstmurukattega mitmeotstarbeline pallimänguväljak, kus saab mängida erinevaid pallimänge.

Väljaku kõrvale rajati parkimisplats nii mänguväljaku kasutajatele kui ka kohalikele elanikele. Paigaldatud on mõned pingid, prügiurnid ja hooajaline välitualett. Vajadusel lisatakse pinke ja prügiurne juurde. Lähiajal paigaldatakse ka jalgrattahoidja.

Tapa Vallavalitsus loodab, et spordisõbrad hakkavad mänguväljakut aktiivselt sihipäraselt kasutama. Mänguväljaku rajamiseks korraldatud hanke tulemusena läks spordiplatsi rajamine maksma 118 300 eurot käibemaksuga. Kinnistu ostmiseks kulus 14 000 eurot. Spordiplatsi ehitas Warren Teed OÜ. Spordiväljakut hakkab haldama Tapa Valla Spordikeskus.

Kahjuks on juba ilmnenud ka negatiivsed nähtused: väljaku piirde puitkonstruktsioon on mitmest kohast lõhutud ja alal vedeleb pidevalt prügi. Üleskutse spordiväljaku kasutajatele: palun hoidke puhtust ning jälgige, et keegi väljakut ei lõhuks!

Tekst ja foto Andrus Freienthal, Tapa Vallavalitsus