Võidutuli jõudis Tapale

 
Võidutule jagamise tseremoonia Tapa vallas algas kell 18, kui täna pärastlõunal maakaitsepäeval Aseris edasi antud tuli jõudis Tapa Kultuurikoja platsile.
 
Tapa vallavanem Valdo Helmelaid ütles oma kõnes, et just täna kõlab võidupäeva sõnum – võitlus vabaduse eest ja võit – küllap aktuaalsemalt kui koguse senise perioodi vältel pärast vabariigi taasiseseisvumist. „Siiski ei pea me olema hirmul, küll aga valmisolekus. Sest Eesti valmisolek ja kaitsetahe – vajaduse korral võitluseks ja vastupanuks – peab olema jätkuvalt tugev. Kaitsejõud teavad seda ja tegelevad riigi kaitsevõime tõstmisega igapäevaselt. Kuid meiegi tsiviilinimestena peame ikka meeles pidama, et vabas riigis tuleb oma vabadust päev-päevalt kindlustada, igaüks omal kombel ja oma oskustega". Ta meenutas Võnnu lahingu võitu 103 aastat tagasi, mida võiks samuti nimetada Eesti riigi iseseisvuse kindlustamiseks, kuna Landeswehr eestlastes liitlasi ei näinud ega pidanud ka Eesti riiki millekski. Seetõttu oli võit eriti märgiline, kuna vabadus oli täiel määral tegelikkuseks saanud. „ Kandugu meie vabaduse- ja võidutuli igaühe südamesse. Hoiame vabadusetahet, säilitame rahu, oleme rõõmsad. Head võidupüha ja ilusat jaaniaega!," soovis vallavanem.
 
Tapa vallavolikogu esimees Alari Kirt rääkis samuti valmisolekust võimalike agressioonide vastu, mille üle igaüks peaks mõtlema, tema näiteks tegi mõned nädalad tagasi avalduse Kaitseliitu astumiseks: „ Kõige olulisem, mida saame teha, on olla head inimesed, teha tööd, kasvatada lapsi. Meie endi tülisid aga kasutatakse meie vastu ära. Olgem head kodanikud, see on parim valmisolek ," sõnas Kirt head võidupüha soovides.
 
Tapa Jakobi kiriku koguduseõpetaja Valdo Reimann meenutas ohvreid, kes pidid noorte meestena jätma oma elu vabaduse eest, ta luges palve ja õnnistas võidutuld.
Kultuurikeskuse direktor Heili Pihlak kutsus omalt poolt soovijail võidutuld oma jaanilõkke süütamiseks kaasa võtma ning rõhutas jaanilaupäeva tähtsust Eesti ajaloos võidupühana.
 
Head Võidupüha ja Jaanipäeva kõigile!