« Tagasi

Tapa Vallavolikogu valis endale uued juhid

11. novembri pärastlõunal kogunes Tapa Keelekümbluskoolis Tapa Vallavolikogu, et valida nii uus volikogu esimees kui aseesimees.

Istungil asus salajasel hääletusel uusi juhte valima 21 volikogu liiget. Esinumbrid Valimisliidust Valgejõgi Alari Kirt ja Eesti Keskerakonnast Maksim Butšenkov esitati volikogu esimehe kandidaatideks. Alari Kirt sai 11 häält, Maksim Butšenkov üheksa häält, üks hääletussedel osutus kehtetuks.  Valituks osutus Alari Kirt, kes on olnud varasemalt Tapa vallavanem ning osalenud volikogu töös.

Vallavolikogu aseesimehe kandidaatideks esitati Eesti Konservatiivse Rahva Erakonna esinumber Aigar Põder ja Eesti Reformierakonnast Reigo Tamm.  Aigar Põder sai samuti 11 voliniku toetuse, Reigo Tamme kandidatuuri pooldas 10 volinikku. Aigar Põder osutus valituks volikogu aseesimeheks. Volikokku kandideeris Aigar Põder esmakordselt.

Tapa Vallavolikogus on 21 kohta. Koalitsooni moodustavad Valimisliit Valgejõgi, kel on kaheksa kohta ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond, kel on kolm kohta. Volikogusse kuuluvad veel Eesti Keskerakond ja Eesti Reformierakond, kummalgi erakonnal neli kohta ning Valimisliit Koostöö, kel on kaks kohta.