« Tagasi

Alates 25. septembrist on keelatud öine alkoholimüük

Viimaste nädalate suundumused ja koroonaviiruse leviku tõus on näidanud, et viiruse üleriigilise levik oht on kasvanud. Terviseameti andmete põhjal on eilse (17.09.2020) seisuga viimase 14 päeva haigestumus 100 000 elaniku kohta 25,36.

Alkoholi tarbimisele suunatud piirangud loodi, kuna alkoholi tarbimine nõrgendab inimese immuunsüsteemi ja seega organismi vastupanuvõimet nakkushaigustele. Lisaks muudab alkoholi tarbimine inimese käitumist, sealhulgas vähendades ohutaju, soodustades riskikäitumist, ning suurendab viiruse leviku ennetamiseks ette nähtud käitumisjuhiste järgimata jätmise tõenäosust. 

Vabariigi Valitsuse korraldusega peatatakse avaliku korra tagamise huvides riigis tervikuna alkohoolse joogi jaemüügi õigus müügikohtades ajavahemikus kell 00.00 kuni 10.00. Piirang jõustub 25. septembril ja kehtib kuni 24. oktoobrini 2020.

Arvestades nakkuse praegust levikut, haigete ja nende lähikontaktsete tõendatud viibimist meelelahutusteenuse osutamise kohtades ja toitlustusettevõtetes, kus on võimalik osta kohapeal tarbimiseks alkoholi, ning sellisest käitumisest lähtuvaid nakkuskoldeid, on haiguse jätkuvat levikut pidurdava meetmene kõige tõhusam kehtestada piirang kogu riigis tervikuna, mitte üksiku kohaliku omavalitsuse territooriumil.