« Tagasi

Haridusasutuste toitlustusteenuse osutaja hanke võitis OÜ Virumaa Koolitoit

Tapa Vallavalitsus viis läbi riigihanke Tapa linnas asuvates haridusasutustes (Tapa Gümnaasium, Tapa Vene Põhikool, lasteaed Pisipõnn ja lasteaed Vikerkaar) ja Tamsalu Gümnaasiumis toitlustusteenuse osutamiseks perioodiks 01.07.2018 – 30.06.2023.
 
Hankele laekus kolm pakkumust. Pakkumuste hindamisel võeti arvesse nende maksumusi ja esitatud menüüde vastavust sotsiaalministri määrusega koolieelses lasteasutuses ja koolis kehtestatud toitlustamise nõuetele ning hankes esitatud tingimustele. Tingimuste koostamisel lähtuti sellest, et valmistatud toit oleks vaheldusrikas ja tasakaalustatud, valmistatud naturaalsetest, värsketest ja võimalikult vähe eeltöödeldud toiduainetest (näiteks on keelatud sulfideeritud kartuli kasutamine). 
 
Koolilõunal tuleb pakkuda vähemalt kahte lisandit (nt kartul/riis, kartul/tatar), salativalikus peab olema iga päev vähemalt kaks erinevat toorsalatit. Toidu valmistamisel ei tohi kasutada kunstlikke värvaineid, lõhna- ja maitsetugevdajaid. Põhitoitu ei tohi valmistada konservidest (purgi- ja kuivsupp), piirata tuleb viinerite, keeduvorsti ja sardellide ning nendest valmistatud kastmete pakkumist (lubatud erandina kord kuus). Magustoiduks ei pakuta valmistooteid/maiustusi (kohukesi, müslitahvleid, küpsiseid, kompvekke).
 
Tapa linna lasteasutustele valmistatakse toit Vene Põhikoolis asuvas köögis ja transporditakse sealt Tapa Gümnaasiumisse ning lasteaedadesse. Tapa Gümnaasiumis alustati eelmisel õppeaastal toidu serveerimist iseteenindusletist, uuest õppeaastast läheb iseteenindusletist toidu serveerimisele üle ka Tapa Vene Põhikool.
 
Vallavalitsuse 16. mai istungil kinnitati hanke võitjaks OÜ Virumaa Koolitoit, kes sai vastavalt hindamise kriteeriumidele kõige rohkem punkte.
 
Alates 1. juulist on lasteaia toidupäeva maksumuseks 2.00 eurot. Uuest õppeaastast maksab Tapa Gümnaasiumis koolilõuna 1.25 eurot ja Tamsalu Gümnaasiumis 1.23 eurot.