« Tagasi

Lehtsekad tõid Prahast hõbeda!

Täna varahommikul kell 04:00 jõudis bussitäis Lehtse Kammerkoori lauljad tagasi Eestisse. Nad võeti vastu šokolaadimedalite, Eesti lippude ja tervitusjoogiga nende lähedaste ja Lehtse Kultuurimaja direktori poolt organiseeritud üllatusvastuvõtul. Tähistamiseks oli ka põhjust! Möödunud reedel toimus Tšehhi pealinnas Prahas rahvusvaheline advendi- ja jõululaulude koorifestival (http://www.or-fea.cz/akce/mezinarodni-festival-adventni-a-vanocni-hudby-en.php). Lehtse Kammerkoor võistles kategoorias suured sega- ja kammerkoorid ja žürii otsustas nad pärjata hõbediplomiga! Lehtse Kultuurimaja direktorit Leelo Jürimaad kohaliku koori edu väga ei üllatanudki: „Meie pisikeses Lehtses on ju suurepärane koor! Teadsin kohe, et ega nad sealt alla hõbeda tagasi ei tule!".

Festival oli rahvusvaheline, koore oli nii Taanist, Tšehhist, Lätist, Saksamaalt, Rootsist, Poolast, Sloveeniast, muidugi ka Tšehhist ja mujaltki. Eesti lauljatele avaldasid sügavat muljet temperamentsed neiud Lõuna-Aafrika Vabariigi Tütarlastekoorist, kes oma kategoorias tunnustati kulddiplomi vääriliseks.

Lisaks konkursiesitusele laulis Lehtse koor 30. detsembril festivalikooride kontserdil Püha Salvatori kirikus ja 1.detsembril Praha vanalinna üles pandud laval, kus esitusele tulnud eestikeelne kava ei jätnud publikut sugugi ükskõikseks. Plaksustati ja nipsutati kaasa, möödujad jäid seisma ja kuulama.

„Otsus minna konkursile ei tulnud küll päris ühehäälselt, kuid siiski kindlalt," sõnas kooris bassi laulev Paul Lääne. „Tiiule ja Jaanusele tähendas see muidugi pingsat tööd koori võistlusvormi viimiseks, sest huvitav ja mitmekülgne kava oli nõudlik."  Koori dirigenditeks on Tiiu Tikkerber ja Jaanus Väljaots. Proove tehti nii palju, et konkursikava (5 laulu) esitati võistlusel peast ja noodimapid jäid seekord lava taha. Žürii märkmetes kiidetigi nii peast laulmist kui ka koori võimsakõlalist fortet ning lauljate  professionaalset suhtumist ja lavalist olekut.  

"Oleme Lehtse Kammerkooriga väga tänulikud kõikidel oma toetajatele ja perekondadele. Rõõm on meie südames," lausus Lehtse Kammerkoori koorivanem Kati Krabi.

 

Aitäh Eesti lippu kõrgel hoidmast ja sügav kummardus dirigentidele silmapaistva ja hingega tehtud töö eest!

Palju õnne! 

 

Lehtse Kammerkoor pärast autasustamist.

               

Varahommikusel üllastusvastuvõtul.