« Tagasi

Tapa linn tähistas oma 93. sünnipäeva

Augustikuu teisel nädalavahetusel tähistas Tapa linn 93. sünnipäeva. Reedel, 09. augustil, said pidustused avapaugu, kui avati kodukohvikud. Seekord oli võimalus külastada lausa üheksat erinevat kodukohvikut! Samal ajal, kui avati kodukohvikud, esitleti Tapa vallaraamatukogus trükisooja raamatut „Tapa vald enne ja muiste".

Männikumäel selgitati välja parimad discolfarid. "Tapa linna karikavõistlus 2019" discgolfis kujunes Tapa Männikumäe discgolfipargis toimunud võistlustest ajaloo suurimaks. 85 osalejat sai nautida kena ilma ja anda endast parim võistlusrajal.

Karikavõitjateks tulid:

•           Neiud/naised: Merilyn Ivask, Maris Lanno, Kelli Ellus.

•           Avastajad (metrixi reiting alla 800): Kaido Anton, Kalle Pops, Rain Kuusemets.

•           Harrastajad (800-870): Kristo Fedoritš, Karl Kasekamp, Lauri Siilak.

•           Oskajad (>870): Riho Rogov, Martin Pugast, Ranno Lepasepp.

 

Võistlustel hoolitses harva nähtava holari e. esimese viskega korvi eest Kristo Fedoritš. Tasuks kopsakas auhind. 1. ja 7. rajal toimus nn CTP-võistlus (esimene vise lähim korvile), kus edu saatis vastavalt Ranno Lepaseppa ja Villu Varblast. Võistluse korraldas Männikumäe discgolfi raja idee autor, Tapa vallavalitsuse IT-spetsialist, Villu Varblane ja tema meeskond.

Värskelt valminud kultuurikojas sai pead ragistada osaledes interaktiivses mälumängus Tapa linna ajaloost. Mälumängus osales 9 võistkonda ja üksikvõistlejat. Mälumängu korraldas Alar Teras.

Kolm paremat olid:

1. Kuno&Kersti (Kuno Rooba ja Kersti Tahlfeldt) 15385 punkti

2. M2 (Merle ja Mirgit Silla) 12346 punkti

3. Otse laagrist (Kelly Vildek ja Kaisa Rooba) 8150 punkti

Õhtul kell 21:00 esines Horoskoobi lauludega Vaksali trahteri hoovis Martin Trudnikov&Co. Pimeduse saabudes toimus Tapa Muuseumi hoovis „Vaimudetund" koos Tiina Paasiga.

Laupäeval, 10. augustil, toimus päeva jooksul mitmeid üritusi, avatud oli linnapäeva laat ja pealaval esinesid lisaks valla taidlejatele ka Laura Põldvere (vokaal) koos Mairo Marjamaa (saksofon) ja Kusti Lembaga (kitarr). Hommikul, juba kell 8:30, andis linna puhkpilliorkester päevale piduliku äratuskontserti. Veoautokastis sõideti mööda linna ja äratati üles ka veel magavad linnakodanikud. Tapa Gümnaasiumi Tehnikaring korraldas samuti linnapäevade raames mitu võistlust. Muusikakooli pargis sai mõõtu võtta WII-rally´s ja E-rally´s ning Tapa Gümnaasiumi hokiväljakul vigursõidus (korraldas Taavi Ojaniit ja tema meeskond).

Kell 11:00 algasid erinevates kohtades kolm üritust: Tapa Männikumäel takistusjooks „Battle for Tapa", Moe Piiritusevabriku õue alal punnvõrride kestvussõit ja Tapa Vene Põhikooli taga olevas pargis koertevõistlus „Ilusaim koer".

Takistusjooks „Battle for Tapa" toimus sel aastal esmakordselt. Võistelda sai nii lahingpaarilisega, võistkonniti ja ka individuaalselt, distantside pikkused 5 ja 15 km, samuti toimusid lastejooksud. Jooksus osalejaid oli 240, nende seas ka Tapa abivallavanem Dmitri Okatov ja vallavalitsuse avalike suhete spetsialist Alina Leopard. Võistluse korraldas SK Stev, eesotsas Anatoli Butšenkoviga ja Aleksander Afanasjev, lisaks oli kaasatud palju toredaid vabatahtlikke ja organisatsioone, sh Eesti Raudtee ja AS Operail, Pioneeripataljon, Scoutspataljon, Päästeamet- Tapa päästekomando, Luureretked OÜ. Võistlust toetas Tapa Vallavalitsus.

Tulemused võistlusklasside kaupa on nähtavad:  http://www.championchip.ee/ ---> Battle for Tapa.

Koertenäitust „Ilusaim koer" korraldas see aasta esmakordselt värskelt loodud MTÜ Tapa Koeraomanike Liit. Võistlusest võttis osa ka mitmeid koeri väljaspoolt Tapa linna ja valda. Seekord oli võistlusest osavõtjatele ka väike osalustasu. Üritusest saadud tulu läheb selleks, et rajada Tapale koerte treening- ja mänguväljak. Kuna eesmärgiks on edendada koerte pidamise tingimusi Tapa linnas, siis lisaks osavõtutasudele tuli mitmeid annetusi. „Ilusaim koer" võistluse tulemused:

„llusaim kutsikas"

1. Cool D - Austraalia lambakoer

2. Mefo- Jakuutia paika

3. Finn - Cavalier King Charles Spanjel

„Ilusaim tõukoer"

1. Jaguar- bullterjer

2. Vanilla - jakuutia laika

3. Lego -  whippet

„Kaunim segavereline"

1. Tupsu

2. Frida

3. Bim-Petrus

„Andekaim koer"

1. Tupsu- segavereline

2.eddie - nova scotia retriiver

3. Nora - praha rotipüüdja

Tapa lähedal, Moe külas toimus iga-aastane punnvõrride kestvussõit, mille korraldas MTÜ Punnvõrr, eesotsas Andres Põldveriga, kes ka ise võistles ja võistlusklassis "open" väga tubli kolmanda koha välja teenis. Rahvast oli raja äärde vaatama kogunenud rekordarv. Kõik tulemused: http://timetrica.live.enymind.fi/live/#/106/Moe_v_rr_2019_Aug_10_2019

Punnvõrride kestvussõidu esikolmikud (4 võistlusklassi):

"Open" ("open" klassi esikolmik on ka ühtlasi võistluse üldklassi esikolmik):

1. Kristjan Väljako

2. Gennadi Kink

3. Andres Põldver

 

"Originaal"

1. Erkko Noormaa

2. Janek Filippov

3. Ilmar Kuusk

 

"Hiinakas"

1. Enn Kink

2. Rait Koort

3. Rene Lukk

 

"Retro"

1. Mati Plakk

2. Janno Tiido

3. Tambet Parm

 

Õhtul kell 21:30 toimus Tapa muusika- ja kunstikooli pargis kogu linna pidu. Tantsuks esinesid ansambel "Topeltmäng", Elemental Brothers ja DJ K.O koos räppar AG-ga.

Pühapäeval toimus Valgejõe saarel rannavolle turniir „Tapa linna karikas 2019" ja „Perepäev Valgejõue saarel". Perepäev toimus juba mitmendat korda, kuid oma pitseri vajutas sellele ilm. Siiski erinevaid võistlusi korraldati, sh rannavolle võistlus Tapa linna karikas 2019. Samuti sai kätt proovida õhupüssist laskmises, lastele olid batuudid ja avatud oli ka puhvet. Perepäeva korraldas SK Stev.

Rannavolle karikavõistluse tulemused:

TAPA LINNA KARIKAS

MEHED         

1 Armands Putnis / Margus Õun

2 Roman Krõlov / Stanislav Sidorov

3  Siim-Kaarel Masalu ja Egert Roodi

NAISED        

1 Kristi Raudlepp / Getriin Kokk


Pilte saab näha SIIT!