« Tagasi

Eile toimus Tapa valla ettevõtluspäev

Eile toimus Tapa valla ettevõtluspäev, mille ettekannete teemaks oli tulevikumajandus.

Ühiskondlikusse tervikusse kuuluvad nii avalik, era kui ka kolmas sektor ja kõik kolm eelmainitut on omavahel seotud. „Avalik- ja erasektor toimvad koostööl: üks ei saa ilma teiseta," lausus ettevõtluspäeva avakõnes Tapa vallavanem Riho Tell. Erasektoril on kindel ja väga tähtis roll valla arengus ja mida parem on avaliku- ja erasektori omavaheline koostöö, seda jõudsamalt toimub piirkonna areng, rääkis vallavanem.

Ettevõtluspäeva ettekandeid tuldi kuulama mitmetest koolidest: Tapa Vene põhikoolist, Tapa Gümnaasiumist, Tamsalu Gümnaasiumist ja Rakke Põhikoolist.

Ettevõtluspäeva teemaks oli seekord tulevikumajandus ja kõik ettekanded olid sellega läbi põimunud. Ülo Peets MTÜ-st Koolituskolleegium rääkis loomemajandusest kui võtmest tulevikku ja tutvustas oma ettekandes ka võimalikku loomemaja Tapal. OÜ Nordzero tegevjuht Alar Huul inspireeris kindlasti nii mitmeidki kooliõpilasi sütitava ettekandega oma Amazoni müügiplatvormist. Töö tegemise vorm ja aeg on tema äri puhul vaba aga pingutus, et kuhugi jõuda, peab olema märkimisväärne. Eraldi tõi Alar Huul välja selle, et valdavalt kõik kirjutised, milles väidetakse, et kasum tuleb kiirelt üleöö, on valed. „Äris peab olema järjepidevust ja kannatlikkust," lausus Alar Huul. Viimase ettekande pidi tegema Kaspar Kikerpill aga kahjuks ei saanud ta haiguse tõttu ettevõtluspäeval osaleda. Teda tuli asendama väikeettevõtte OÜ Drivest esindaja Sander Ots, kes rääkis start-up firmadest ja oma teekonnast ettevõtjana. Praegu on tal käsil OÜ Drivest firma üles töötamine. Drivest (Shared Mobility) on inimeselt-inimesele autojagamise platvorm, mis viib kokku autoomanikud, kes soovivad teenida lisatulu, ja inimesed, kel pole vajalikul hetkel ligipääsu sõidukile. Tulevikumajanduse teema oli tema ettekandes igati läbiv, sest kõik need platvormid on täna võimalikud tänu tehnoloogia kiirele arengule. „Tehnoloogia on andnud meile võimaluse teha midagi uut ja teha seda efektiivsemalt," seletas Ots.

Ettevõtluspäeva lõpetas Liisa Pulga ja Henrik Kalmeti startupkomöödia „Ükssarvik". Täname kõiki Tapa valla ettevõtluspäeval osalejad ja loodame, et päev oli inspireeriv nii tegevatele ettevõtjatele kui ka tulevastele.

Alar Huul rääkis oma ettekandes Amazoni müügiplatvormist.