« Tagasi

Tapa vallavolikogu võttis vastu eelarvestrateegia ning vähendas vallavalitsuse koosseisu

Eile (25. novembril) toimunud volikogu istungil kinnitati valla arengukava ja eelarvestrateegia ning vähendati vallavalitsuse koosseisu 3 inimese võrra.

Vastu võetud määruse kohaselt on investeeringute maht 2020. aastal  2,31 miljonit eurot. Peaaegu pool summast ehk 1,1 miljonit eurot läheb Tamsalu Kultuurimaja renoveerimise lõpetamiseks. 0,5 miljonit on ettenähtud investeeringuid teedesse. Järgmisel aastal algab Jäneda kooli renoveerimine, mille jaoks on ette nähtud kokku 500 000 eurot. Tapa linna keskväljaku projekteerimiseks on ette nähtud 190 000 eurot. 150 000 eurot eraldatakse Tapa Muusika- ja Kunstikooli renoveerimiseks. Tapa linna skatepargi rajamiseks on ette nähtud 100 000 eurot, kuid selle investeeringu puhul vald loodab saada toetust LEADER programmi raames.

Tapa vallavolikogu toetas vallavanema ettepanekut vähendada vallavalitsuse koosseisu ja istungil kinnitati seitsmeliikmeline koosseis. Muudatus jõustub alates 1. jaanuarist 2020. Volikogu esimees Maksim Butšenkov rääkis, et muutused sündisid soovist optimeerida valitsemiskulusid: „Tänased otsused näitavad, et valitseva kolmikliidu prioriteetideks on efektiivne ja konservatiivne valitsemine ning soov täita poliitilist kokkulepet valitsemiskulusid optimeerides. Lisaks poliitiliste esindajate tagasikutsumisele vallavalitsusest, väheneb ka ametnike arv - kaovad arendusspetsialisti, 2 infotehnoloogiaspetsialisti kohta, 1 raamatupidaja koht ja 0,5 järelevalvespetsialisti kohta."


„Vaatamata kriitikale on meie jaoks jätkuvalt prioriteediks investeeringud haridusasutustesse, mille abil paranevad tingimused Jäneda koolis ja Tapa muusikakoolis. Me ei tulnud opositsiooni ettepanekule kaasa ning jätsime üürielamu ehitamise strateegiasse. Koalitsiooni seisukoha järgi on see hea võimalus kasutada riigi toetust vana hoone renoveerimiseks ning saada seeläbi üürikortereid spetsialistidele," sõnas vallavolikogu esimees Maksim Butšenkov.