« Tagasi

Tänasel vallavalitsuse istungil otsustati alustada Tapa ujula hankega

Tapa Vallavalitsus kinnitas tänasel, 13.01.2021 toimunud istungil riigihanke "Tapa spordi- ja vabaajakeskuse ehitustööde kontsessioon" alusdokumendid ja otsustas alustada hankega. Koos Kaitseministeeriumiga otsitakse investorit Tapale ujula ja vabaajakeskuse ehitamiseks.

Spordi- ja vabaajakeskuse asukoht on planeeritud Paide mnt ja Spordi tänava ristumiskohta Paide mnt poolsesse serva. (Vaata täpsemalt paiknemist Tapa linnas situatsiooniskeemilt.)
 
 
Hankele saab pakkumisi esitada kuni 30. aprillini. Pakkumisi hinnatakse kolme kriteeriumi järgi: rajatunni maksumus, hoone eskiis ja äriplaan. Tapa vallavanem Riho Tell rääkis, et Tapa spordi- ja vabaajakeskuse hanget on ette valmistatud enam kui aasta. „Tegemist oli võrdlemisi keeruka ülesandega, kus osales mitmeid osapooli. Lühidalt on hanke sisuks Tapa valla ja Kaitseministeeriumi ühine soov osta Tapa linnas ujumise ja vaba aja teenuseid mahus 450 000 eurot aastas, kus Tapa valla osa on 200 000 eurot," ütles Tell. Vallavanema sõnul ei maksta seda raha lihtsalt ära midagi vastu saamata vaid soov on saada ujula teenust just eelnevalt mainitud rahalises mahus. „Esialgsed prognoosid näitavad, et tegelik vajadus on suuremgi. Loodan, et eelnevad läbirääkimised potentsiaalsete investoritega ja hanke tingimused annavad ka soovitud tulemuse. Tulemuseks on investori leidmine, kes hakkab rajama Tapale spordi- ja vabaajakompleksi. Hanke õnnestumisel on tegemist Tapa linna ja valla jaoks viimaste aastate kõige olulisema arenguga," seletas Riho Tell.
 
 
Hankes on välja toodud kohustuslikud elemendid:
Ujula peab tulema 8-rajaline ja 25 meetrine. Juurde tuleb ka lõõgastuskompleks ehk spa koos saunadega ja väike madalam soojema veega bassein väikelastele. Jõusaal (min 500m2) ja pallimängudesaal. Majutuskohad (vähemalt 50 kohaga) koos kohvikuga ja kaitseministeeriumi soovil ka spordibaar (piljard, bowling jms, midagi sarnast nagu on O'Learys). 
 
Eeldatav ajaplaan: 
2021. aasta lõpuks loodab vald koos kaitseministeeriumiga jõuda investoriga lepingusse (hoonestusõigus ja kontsessiooni leping).
30 kuud on ette nähtud periood projekteerimiseks ja ehitamiseks, mis hakkab jooksma alates lepingu sõlmimisest. 
Eelduste kohaselt peaks kompleks valmima hiljemalt 2025. aastal.   
 
Käesolev hange on pigem harv nähtus ja seda kahel põhjusel- harva hangitakse midagi koos teise asutusega ja ehitustööde kontsessioonihankeid pole Tapa vallavalitsus varem teinud. „Eestis on selliseid hankeid tehtud väga vähe," rääkis Tapa vallavalitsuse hankespetsialist Ene Orgusaar. 
 
Tapa vallavolikogu esimees Maksim Butšenkov rääkis, et nüüd on jäänud kaks sammu unistuse täitmiseni. „Vald on omalt poolt teinud kõik võimaliku, jäänud on vaid kaks etappi: lepingu sõlmimine investoriga ning projekteerimine ja ehitus," rääkis Butšenkov lisades veel, et nüüd ootab tapakaid mitu kuud ärevat ootamist. "Pärast tänast otsust sõltub meist vähe, kuna nagu räägitakse - kõik meie trumbid on juba laual. Arvan, et need on piisavalt tugevad (koos Kaitseministeeriumiga  450 000 eur aastas), et meelitada Eesti ärimehi investeerima oma vahendeid Tapale ja viima ellu meie elanike unistus," seletas Butšenkov.