« Tagasi

Koroonaviiruse haigestumuse intensiivsus on endiselt väga kõrge

Koroonaviiruse haigestumuse intensiivsus on endiselt väga kõrge ja viiruse levik ulatuslik. Reovee uuringu andmete järgi on Eestis olukord märgatavalt halvenenud. Enamustest kohtades on leid kõrge või on kasvanud.

Terviseameti viimasest ettekandest (08.02.2021 seisuga) selgub, et rühmaviisilise haigestumise osatähtsus on suurenenud oluliselt lasteasutustes (veerand kõigist kolletest), suurenenud on ka perekondades ja tervishoiuasutustes esinevate kollete osakaal. 0-9 a laste hulgas haigestumus suurenes 20,0% võrra, 10-19 a isikute hulgas haigestumus 40% võrra. Kasvama hakkas ka hospitaliseeritud isikute arv, võrreldes eelmise nädalaga suurenes see 8,9% võrra. Surmajuhtude arv püsib stabiilsena 42 juhtu nädalas. 

COVID-19 haigestumuse stabiliseerumine on seotud eeskätt suurte maakondade olukorra ajutise stabiliseerumisega. Ettekandes seisab, et vaatamata ajutisele stabiliseerumisele võib järgmisel nädalal oodata haigestumise tõusu.

Oht ei ole vähenenud ja palume kõigil olla ettevaatlikud! Palume vältida rahvarohkeid kohti ja kasutada kõiki isikukaitsevahendeid!