« Tagasi

Tapa vallavalitsus kuulutas välja uue hanke ujula ehitaja leidmiseks

Tapa Vallavalitsus kuulutas eile välja hanke Tapa linna spordi- ja vabaaja keskuse ehitaja ja teenusepakkuja leidmiseks. 


Hanke eesmärk on leida investor, kes rajaks Tapa linna spordi- ja vabaaja keskuse, et muuta Tapa linna ja valla elanikele ujulateenuse kasutamine kättesaadavamaks. 

Tapa vallavolikogu esimees Maksim Butšenkov rääkis, et uues hankes on vähendatud ootusi spordikompleksile: "Eile käivitasime plaan "B", vähendades oma nõudmisi tulevase spordikompleksi osas. Samas jäi meiepoolne pakkumine investorile samaks - 450 000 eurot aastas. Juhul, kui ka see jääb ärimeeste jaoks märkamatuks hakkame kaaluma plaan "C" käivitamist, et ehitada ise. Muidugi eeldusel, et kuu aja pärast õnnestub meil jääda otsustajate hulka."


Väljakuulutatud hange on ühishange, kus hankijateks on Tapa Vallavalitsus ja Kaitseministeerium läbi Riigi Kaitseinvesteeringute Keskuse. Ujulaga vabaajakeskuse rajamine loob võimaluse ka Tapa linnas asuva 1. Jalaväebrigaadi ajateenijatele, tegevväelastele ning NATO liitlasvägede sõduritele ujula kasutamiseks ja muude keskuse pakutavate teenuste tarbimiseks.


Uues hankes on vähendatud keskuses kohustuslikena pakutavaid teenuseid. 

Nõutud on:

  • ujulateenus 8 raja, algõppe basseini ja saunadega lõõgastusalaga
  • jõusaal funktsionaalsete aladega minimaalselt 500 m2
  • toitlustusteenus, sh spordibaar mahutavusega vähemalt 100 kohta

Rajatava spordi- ja vabaajakeskuse asukohaks saab Spordi 8 kinnistu, mis on kohalikele tuntud ka vana staadionina. Arvestades asjaolu, et rajatavast keskusest saab eeldatavalt keskne koht Tapa linnas, nähakse hankes ette, et see sisaldaks lisaks kohustuslikele teenustele ka muid teenuseid nagu nt spordisaale, minimaalsest suuremat ja mitmekesisemate atraktsioonidega vee- ja saunakeskust, bowlingut spordibaari koosseisus, majutusteenust, toidu- ja esmatarvete kauplust, sh sporditarvete müügikohta ning täiendavat kohvikut.


Esimese hanke pakkumuste esitamise tähtajaks (31.05.2021) ei laekunud ühtegi pakkumust ja hange loeti nurjunuks. Uuele riigihankele „Tapa spordi- ja vabaajakeskuse ehitustööde kontsessioon" saab pakkumusi esitada kuni 16. detsembrini. Hanke eeldatavaks maksumuseks on 5 625 000 eurot.