« Tagasi

Anna teada oma soovist saada konteiner biolagunevate jäätmete jaoks

Tapa Vallavalitsus plaanib esitada taotluse SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) poolt avatud taotlusvooru, mille abil on võimalik vallal kodumajapidamiste (sh kortermajad) jaoks soetada biojäätmete kogumiseks mõeldud konteinereid ja kompostreid. Ostetavad konteinerid on pruuni värvi ja kuni 140 l. Eestis müügilolevatest kompostritest plaanitakse osta umbes 340-420 l mahutavusega soojustatud kompostrid, mille hind on kuni 100 eurot.

 

Vallavalitsusel on taotluse esitamiseks vajalik eelnevalt teada kinnistute arvu, kus soovitakse biolagunevate köögijäätmete kogumiseks kasutada konteinereid ning kinnistute arvu, kus soovitakse biolagunevate jäätmete kompostimiseks kasutada kompostrit. Elanikel avaneb võimalus komposter või konteiner enda majapidamisse saada pärast seda, kui vallavalitsus on KIK-ilt saanud positiivse rahastamisotsuse. Taotleja peab arvestama omaosalusega, mis esialgsetel andmetel jääb 20-30 euro piirdesse (ühekordne tasu).

 

Konteineri või kompostri saamiseks palume hiljemalt 15. oktoobriks 2021 täita VORM kõikide vajalike andmetega. Lisaküsimuste korral võib pöörduda keskkonnaspetsialisti poole (mailis.sepp@tapa.ee, 322 9665, 5193 1564).