« Tagasi

Lääne-Virumaa aasta teod ootavad esitamist

 

Novembris on aeg vaadata aastale tagasi ning mõelda, millised väärikad teod sellesse aastasse jäävad. Virumaa Teataja ja Lääne-Viru Omavalitsuste Liit kuulutavad välja aasta teo nominentide esitamise.

Et juba 17. korda välja antava aasta teo tiitli laureaate saaks jaanuarikuus tunnustada, kutsume kõiki üles hiljemalt 13. detsembriks (kaasa arvatud) kandidaate esitama. Selleks tuleb saata kiri, kus on märgitud tunnustust vääriv tegu ja põhjus, miks tuleks seda esile tõsta, samuti tegija nimi ja kontaktandmed, Virumaa Teataja toimetusse aadressil Laada 27, 44310 Rakvere või e-posti aadressil kristi.ehrlich@virumaateataja.ee . Kandidaate võivad esitada nii üksikisikud kui ka organisatsioonid ja asutused.
Lääne-Virumaa aasta teo tiitel antakse välja kahes kategoorias: üks isikuteo ja teine ettevõtte/asutuse/organisatsiooni ehk ühisteo kategoorias. Aasta teo valimisel lähtutakse järgmistest kriteeriumidest: eriline edu; vajalik ja kordaläinud suurüritus; oluline ehitis või loominguline saavutus; paik või asi, mida võib pidada 2019. aasta märgiks. Aasta teo tiitli vääriline on tegu või üritus, millest räägitakse ka tulevikus kui märgist kodukülas, -vallas, -linnas, -maakonnas.
Aasta teo toimkond valib pärast 13. detsembrit välja rahvahääletusele minevad nominendid, seejärel avaldatakse need hääletamiseks. Toimkonda kuuluvad Virumaa Teataja, Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu ja Lääne-Viru keskraamatukogu esindajad. Hääletamine kestab kolm nädalat ning hääletada saab meilitsi, kirja teel ja kõikides maakonna raamatukogudes. Konkursi võitjaid autasustatakse pidulikul vastuvõtul.
Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu haridus- ja kultuurispetsialist Ingrid Pärnamäe märkis, et praegune vaikne ja hämar hingedekuu on väga sobiv aeg mõtiskleda mööduma hakkavast aastast.
"Küllap meenuvad nukrad ja nörritavad hetked, aga kindlasti on palju sedagi, millest rõõmu tunda. Aasta tegu kõlab uhkelt ja pidulikultki. Mis sündmus või tegemine võiks olla esile tõstmist väärt? See peaks olema inimene, asutus või organisatsioon, kes oma tegudega on pannud südame põksuma, teinud meele rõõmsaks, tekitanud uhkustunnet. Siinsamas meie Lääne-Virus, meie vallas, minu külas või linnas, minu naabruskonnas," kõneles Pärnamäe.
Ta lisas, et kuigi oleme vaoshoitud rahvas, peaksime kiitma neid, kes loovad ilu ja rõõmu meie ümber üksi, kaksi või kollektiivselt. "Märgakem ja tänagem tegijaid!" kutsus haridus- ja kultuurispetsialist tegijaid ja tegusid esitama.

Aasta teo statuut