« Tagasi

Laulupeo tuli läbis Tapa valda

Reede õhtul, 28.juunil, võttis vallavanem Riho Tell vastu laulu- ja tantsupeo tule Tamsalu 100 tamme pargis, kus tuld tervitati ühistantsimisega.

Tamsalust liikus tuli edasi Jänedale ja Lehtsesse. Nagu ütles Tapa Kultuurikoja direktor Heili Pihlak, siis head asjad lasevad end ikka veidi oodata ja nii jõudis väikese hilinemisega laulupeo tuli Tapale, kuhu oli talle kaasa elama tulnud palju inimesi. Tapa Muusika- ja Kunstikooli pargis toimus laulu- ja tantsupeo tule tervitamise kontsert, kus esinesid valla laulupeolised ja liitlasvägede (NATO) koorid. Eestikeelse ühislauluga „Üksi pole keegi" astusid üles koos segakooriga Leetar ja Lehtse Kammerkooriga ka siin paiknevad Briti kaitseväelased. Lisaks esinesid Prantsuse liitlased Napoleoni III naise Eugénie nime järgi saanud sõdurilauluga. Südamlik kontsert lõppes ühendkoori lauluga „Ta lendab mesipuu poole" ja pärast seda hakkas laulupeo tule tõrvik käest kätte liikuma Tapa vana pritsumaja torni ööbima.

Laulu- ja tantsupeo tuli veetis öö Tapa vana pritsumaja tornis, et laupäeva hommikul jätkata oma teekonda Järvamaale. Vallavanem Riho Tell tõi tule pritsumaja tornist alla ja käest kätte saatsid Tapal teenivad Briti ja Prantsusmaa sõdurid tule soomukisse. Peatus tehti veel vana laululava treppidel ja sealt jätkas tuli teekonda Amblasse. Koos tulega sõitsid teda ära saatma Tapa vallavanem ja Lääne- Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees Einar Vallbaum.

 

Laulu- ja tantsupeo tule teekond algas 1. juunil ja lõppeb 3. juulil. XXVII laulupidu ja XX tantsupidu "Minu arm" toimub 4.-7. juulini Tallinnas. See aasta möödub esimesest laulupeost 150 aastat ning 85-aastane tantsupidu toimub 20. korda. Eesti laulu- ja tantsupidude traditsioon on aastast 2013 kantud UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja. Tapa valla lippu hoiavad laulu- ja tantsupeol kõrgel:

 

Segakoor „Leetar"

Lehtse Kammerkoor

Tapa Valla Lastekoor

Tapa - Jäneda Mudilaskoor

Tapa Muusikakooli Mandoliiniorkester 

Segarahvatantsurühm  „Tulised Tuulutajad

Tantsurühm „Pastlad Kuluvad"

Tantsurühm „Veri Vemmeldab"

Tantsurühm „SK14"

Tantsurühm „Vallatud kurvid"

Tamsalu väikekandlerühm „Lustpill"

Tapa Gümnaasiumi 6.-8.klassi rahvatantsurühm   

Tapa Gümnaasiumi noorterühm 

Tapa Linna Orkester

 

Tamsalu 100 tamme pargis tervitati tuld ühistantsimisega. 

Foto: Ain Aasa                                     

Vallavanem Riho Tell süütas Tapa Muusika- ja Kunstikooli pargis tuletulemise kontserdi tule.

Foto: A.Leopard

Kontserdi lõpulaulu "Ta lendab mesipuu poole" juhatas Tiiu Tikkerber.    

Foto: A.Leopard

Laulu- ja tantsupeo tuli liikus laupäeva (29.06) hommikul kindlates kätes soomukisse, et jätkata teekonda Järvamaale.     

Foto: A.Leopard    

Enne kui vallavanem tõi tõstukiga vana pritsumaja tornist tule alla lausus tervitussõnad VIROLi juhatuse esimees Einar Vallbaum.

Foto: A.Leopard