« Tagasi

Õppeaasta kokkuvõte Tapa Gümnaasiumist

Möödunud aastale tagasi vaadates võib tõdeda, et Tapa gümnaasiumi kooliperele oli see väga toimekas aasta. Koolielu kõik tegevused olid seotud meie kooli 100. aastpäevaga, mistõttu kogu õppeaasta oli läbivalt pidulikum ja väärikam.

Tapa gümnaasiumis õppis sel õppeaastal 487 õpilast päevaõppes ja 24 õpilast mittestatsionaarses õppes. Tänaseks on enamik neist oma selle aasta töö teinud ja naudib teenitult suvepuhkust, et uuel õppeaastal värske hooga taas tarkust taga nõuda. Artikli kirjutamise ajal on ootusärevuses veel vaid lõpuklasside õpilased. Põhikoolilõpetajad ootavad oma viimast lõpueksamit, abituriendid oma riigieksamite tulemusi ning ees on veel viimane pidulik koosviibimine lõpuaktusel.

Väga heade õpitulemustega lõpetasid 7. juunil üleminekuklassid:

1. klassist: Estrit Kindsigo, Lea Lanno, Loviise Laos, Raico-Rico Pukk, Karoliina Taškin, Kustav Ehasalu, Jaanek Eisan, Sofia Karu, Kerdo Oserov ja Kristjan Rosental;

2. klassist: Alina Albert, Karoliina Alla, Simona Leppoja, Anelia Buchenkova, Niko Kütt, Mari Ann Kald, Carolin Kadakas, Kerdo Marten Jürnas, Gregor Kirpu, Janeli Männik, Eliise Neidek, Kreito Loemaa ja Agnes Lampe;

3. klassist: Edison Bratsunov, Anders Karavajev, Mia Kuusemets, Laurete-Lii Pärtli, Elis Demtšuk, Sander Nagornõi, Carolin Paas, Janely Sild ja Annabel Valdmann;

4. klassist:  Liisa Jusupov, Toomas Joosua Kivisild, Johannes Talbach, Mia Mariitta Teinonen, Aris Roditšenko, Karl Rosental, Eliisa Maria Sahtel, Danel Filippov, Hendrik Himma, Mihkel Kuusik, Karoliina Pihlak, Lilian Pilt, Kristlin Ruiso, Diana-Luiza Tšetšet ja Taavi Viirg;

5. klassist: Remo-Marten Soorand, Valter Võsuri, Emma  Afanasjev, Grete-Liis Pärtli, Rasmus Sulev ja Kätlin Sikkar;

6. klassist: Kärt Varblane;

7. klassist: Miina Matilda Risthein, Sabrina Karajev ja Lisette Lõõnik;

8. klassist: Karl Hendrik Kanna, Sandra Karajev, Markus Nõlvak ja Jana Katre Ojasoo.

Gümnaasiumiastmest olid edukaimad Laura Leppik, Laura Peri ja Mia- Marii Tedrekull.

Põhikooli lõpetab käesoleval õppeaastal kaks paraleelklassi 38 õpilasega. Neist ainult viitega ja kiitusega põhikooli lõputunnistusel lõpetavad Laura Himma ja Eleri Afanasjev; „4" ja „5" lõpetavad Laura Britt Elbrecht, Pille-Riin Reinike, Stellah Saar, Rosalia Buš, Kelli Gagarina, Helina Mikk, Eleriin Sahtel, Sander Šašlov, Eneli Õun ja Jens Ülesoo. 9. klasside klassijuhatajad on Tiina Nugisman ja Siiri Klasberg.

Gümnaasiumi lõpetab päevaõppes 32 noort inimest ja mittestatsionaarses õppes 5 noormeest. Neist ainult viitega ja kuldmedaliga lõpetavad Betty Abel ja Marc Girfanov. Hõbemedaliga lõpetavad gümnaasiumi Kristiin Gildemann, Varvara Iljina, Lisbel Serbin ja Anna-Liis Voogla. Lisaks on ainult „4 ja 5" lõputunnistusel Karina Gavzijeval, Raimond Himmal, Anete-Luste Ichevil, Marek Orasel, Delica Brigita Palmsalul, Triin Varblasel ja Airi Võsuril. Abituriente saadab teele päevaõppes klassijuhataja Külvi Kivisild ja mittestatsionaarse õppe koordinaator Aime Tops.

Selle õppeaasta erinevatest ainevõistlusest ja konkurssidest võttis osa 138 õpilast. Nende seast 50 õpilast saavutas koha esimese kuue seas. Meie kõige tublim ainevõistlustel osaleja oli sellel aastal Jana Katre Ojasoo, kes osales kokku kümnel erineval ainevõistlusel ja saavutas neist pooltel ka esikolmiku kohad. Maakondlike olümpiaadide võitjate seast valitakse osalejad ka riiklikku vooru. Meie kooli esindajatest said edasi riiklikule soome keele olümpiaadile Alex-Sander Arisalo, kes saavutas lõppvõistlusel III koha; inimeseõpetuse- ja rahvaluuleolümpiaadi lõppvõistlusele kutsuti Jana Katre Ojasoo, kes saavutas vastavalt II ja 6. koha, lisaks kutsuti Jana Katre ka Õpilaste Teadustfestivali lõppvooru; õpilasetlejate konkursi vabariiklikku vooru sai edasi kahel võistlusel Mattias Kaasik, kes saavutas etluskonkursil „Ellen Niiduga Midrimaal" lõppvõistlusel I koha; inglise keele olümpiaadi lõppvooru kutsuti Marc Girfanov, kelle lõpptulemus esikümnes on samuti igati tunnustust väärt. Marc osales väga edukalt ka rahvusvahelisel inglise keele võistlusel „Best in English", kus ta saavutas üldarvestuses 5. koha. Õpilasi juhendasid võistlusteks valmistumisel õpetajad Katri Lehtsalu, Helve Lees, Aime Tops, Sirje Sell ja Külvi Kivisild.

Suur tänu kõikidele õpilastele, õpetajatele ja lastevanematele, kelle ühise jõupingutusega on meie õpilased oma kooli ainevõistlustel auväärselt esindanud.

Kohtumiseni Tapa gümnaasiumi 9. klasside lõpuaktusel 20. juunil kell 16.00  ja gümnaasiumi lõpuaktusel 21. juunil kell 16.00.

 

Kaunist ja tegusat suve!

Aile Kippar

TG õppejuht