« Tagasi

Õppeaasta kokkuvõte Tapa Vene Põhikoolist

1.- 8. klasside õpilased on juba  suvepuhkusel ja 9. klassil on sooritatud kõik kolm eksamit ning käes on ka eesti keel teise keelena eksamitulemused. Võib öelda, et tulemused on suurepärased! Keskmised punktid Tapa VPK-s on 80,2 ja Eesti keskmine on 69,1 punkti sajast. Sel aastal on meie kooli põhikooli lõpetajaid üheksa ning lõpuaktus toimub 21.juunil kell 16.00.
 
2018/ 19 õa õppis Tapa Vene Põhikoolis 155 õpilast, poisse 91 ja tüdrukuid 64. Kiituskirjaga lõpetas 20 ja neljade - viitega 46 õpilast.  
Väga heade tulemustega lõpetasid:
1.a klass - Dmitri Katjuštšik, Aleksandr Žurbin
1. b klass - Anita Sheshenko, Stanislava Karpukhina, Moisei Sheshenko
2.klass - Diana Berzina, Sofja Korosteljova, Efraim Sheshenko
3.a klass - Avigea Sheshenko, Anastasija Semjonova
3. b klass – Amelia Pshenichnaya, Timur Varavin, Irina Basmanova
4.a klass – Elizaveta Gavrilisina, Ilja Guminski
4. b klass - Aleksandra Katjuštšik, Elisei Sheshenko
5. klass - Milena Sokolova
6. klass - Vladimir Gavrilišin
8. klass - Aabel Sheshenko
 
Meie kooli õpilased on osalenud rahvusvahelistel, vabariiklikel ja maakondlikel olümpiaadidel ja konkurssidel: rahvusvaheline konkurss „ Elav klassika," VI noortefoorum Pihkvas „Järeltulijad",  kus 9. klassi tüdrukud esinesid oma loovtööst ettekandega „Lugeda on vahva! Laste lugemisharjumused ja huvi tekitamine lugemise vastu". Rahvusvaheline olümpiaad Sankt- Peterburi kultuuri ja ajaloo kohta, informaatikaviktoriin „Kobras". Vene keel emakeelena (vene kirjandus) koolinoorte vabariiklik olümpiaad, IV vabariiklik vene keele ja kirjanduse konkurss, vene kõne festival, füüsika viktoriin „Spekter," inglise keele etluskonkurss ja olümpiaad, Lääne –Virumaa matemaatikaolümpiaad, MIKSIKESE, NUPUTA, KÄNGURU matemaatikavõistlus, E-viktoriin "Nutt tuleb peale", etluskonkurss „Ellen Niiduga Midrimaal.
Sel õppeaastal on koolil olnud palju edukaid ettevõtmisi ja huvitavaid projektipäevi.
Meie kool oli maakondliku vene keele ainepäeva korraldajaks. Tagasiside teistelt koolidelt oli väga hea. Järgmisel aastal korraldame ainepäeva jälle.
Õpetaja Irina Piksar ja 6.-8. klassi õpilased  koostasid ja viisid läbi  projekti „Ametit valides," kuhu kaasati ka Sõmeru põhikooli õpilased. Projekti oli väga kõrgelt hinnatud sihasutuse Archimedese poolt.
 
Võtsime osa ettevõtlusnädalast, kus kohtusime kohaliku ettevõtja luureretkede juhiga Merili Vipperiga ja  õpilased osalesid noorte ettevõtjate päeval Rakveres.
Aprilli teisel nädalal toimus meie koolis traditsiooniline LAK- õppe nädal, kus õpetajad andsid lahtiseid tunde ja külla olid oodatud valla koolide õpetajad, lapsevanemad, vallavalitsuse esindajad. Nädala teemaks oli „Kosmos."
Tihe koostöö toimus ka Tapa lasteaiaga „Vikerkaar".
Juba mitmendat aastat tegeleme koolis heategevusega. Heegeldati ja vilditi võtmehoidjaid- öökulle, toetades nii diabeedihaigeid lapsi, abistasime ja toetasime loomi, kes elavad loomade varjupaigas.
 
Meie kooli õpilased  osalesid RMK programmides, Maanteeameti markeerimisprojektis, õppekäigul Naissaarele, Tallinna Botaanikaaeda , Energia avastuskeskusesse Tallinnas, Teletorni ja  Ahhaa keskusesse Tartus. 
Toimus karjäärinõustamine kolmanda kooliastme  õpilastele.  Külastasime oskuste festivali „Noor meister 2019" ja kahte ettevõtet Tallinnas. Võtsime osa töövarjupäevast, töötukassa infotunnist,  õppekäigust  «Minu  riik».
Jätkasime projektiga „Iga klass külastab eestikeelseid teatrietendusi". Teatrielamusi kogesime Tapal, Rakveres ja Tallinnas. ("Pipi peab jõule", „Põrsas Desmond ja sookolli lõks", „ Pollyanna"). Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul tellisime kooli Joosep Matjuse loodusfilmi „Tuulte tahutud maa".
Sellel õppeaastal hakkas tööle robootikaring, mille vastu oli õpilaste seas suur huvi. Ringi juhendasid Marina Maiste ja meie kooli vilistlane Maxim Gusarov.
Spordiprojektid – spordinädal, spordipäv sügisel ja kevadel, matkapäev Rutkas,  Discgolf Männikumäel, Scoove orienteerumismäng, jalgpalli- ja rahvastepalliturniirid. 
Hea on teada, et meie kooli õpilased jätkavad gümnaasiumiõpinguid  naaberkoolides, õppides eesti keeles  väga edukalt. Ka sel aastal on kavas jätkata kolmel  õpilasel naaberkoolis gümnaasiumihariduse omandamist.
 
Täname kõiki õpetajaid, juhendajaid, töötajaid meeldiva, kuid pingelise aasta eest ning soovime kõikidele kaunist suve ja päikeselist puhkust! Peatse kohtumiseni!
 
Maija Rebane
õppealajuhatja