« Tagasi

Rahvusvaheline projektikohtumine Lätis

 

28. juunist kuni 2. juulini toimus Lätis Mazsalacas kolmas rahvusvaheline projektikohtumine "Young entrepreneurs – learning by experience". Sellest võtsid osa ka õpetajad Tamsalu Gümnaasiumist.

Töö kõrvalt jäi aega osa saada ka kohalikust kultuurist ja vaatamisväärsustest. Esimesel õhtul jõudsime peale pikka autosõitu kaunisse mereäärsesse ööbimispaika, kus meid võttis vastu meie armas koordinaator Vineta. Samal õhtul saabusid ka partnerid Kreekast, Belgiast ja Portugalist.

Teine päev möödus projekti kallal töötamise tähe all ja õhtul saime ajaloolise Ance linna muuseumis tutvuda kohaliku kogukonna naiste käsitööga ning ise küpsetada Läti rahvuslikku rooga sklandrausis. Õhtusööki nautisime sõna otseses mõttes metsas ja päeva lõpetas päikeseloojang Kolkas.

Kolmandal päeval jäi lisaks töö tegemisele veidi aega ka piirkonna väikeettevõtjate tööga tutvumiseks ning külastasime fantastilist Kuldiga vanalinna. Õhtusööki saime nautida vanas vanglas, mis on läbinud küll uuenduskuuri, kuid kus siiski on säilinud palju algset ja ajaloolist hõngu.

Neljandal päeval sai projekti otsad kokkutõmmatud ning jäi aega ka Jaunpilsi lossi ja Rundale barokkstiilis lossiga tutvumiseks. Jaunpilsis ootas meid ees keskaegne söömaaeg rahvuslike roogadega, mis tähendas, et hallid herned, kapsas, verivorst ja muu läks suhu sõrmede abil. See oli tõeline elamus. Sõrmed puhtaks limpsitud, ootas ees Rundale loss kogu oma suursugususes.

Viimasel õhtul toimus viimane koosviibimine kogu meie fantastilise meeskonnaga. Lõpud on alati kurvad, kuid meenutused kahe aaasta jooksul toimunud õppimisest, seiklusrikastest kohtumistest, saadud kogemustest ja kõigest muust põnevast, muutsid selle väga meeleolukaks ja naerda sai kõvasti. Lahku mindi juba uute mõtete ja plaanidega, kuidas uuesti kohtuda ja ka tulevikus koostööd jätkata.

Läti jääb meelde oma imemaitsvate toitude, kaunite vaatamisväärsuste ning põneva ajaloo ja sooja külalislahkuse poolest.

Uute kohtumisteni uutes projektides!

 

Autor: Reelika Veelma