« Tagasi

Tapa kirikus toimub heategevuskontsert Rasmus Juhansoni taastusravi toetuseks

Tapa Jakobi kirikus toimub 26. juulil algusega kell 18 heategevuslik klassikakontsert, millega muusikud toetavad Türi koolipoissi Rasmus Juhansoni. Rasmusega juhtus 2018. aasta suvel Türi tehisjärvel ränk õnnetus, mille tagajärjel on tema kolmas ja neljas kaelalüli vigastatud ning ta on kaelast allapoole halvatud. Rasmus ja tema pere vajavad meie abikätt. Toetame üheskoos Rasmust tema tervenemise teekonnal.

Kontserdile on sissepääs tasuta, kuid muusikud paluvad teha taskukohase annetuse Rasmuse heaks. Seda on võimalik teha nii sularahas kohapeal kui ka ülekandega a/a EE552200221024367692 (Rasmus Juhanson).

Kontserdil esinevad Ragne Saul (sopran), Harald Jürgen Weiler (bariton) ja Anneli Merelaid (orel). Kavas on valik hingelist ja kaunist klassikat barokiaegsetest aariatest ja romantilistest lauludest kuni armastatud 19.-20. sajandi meloodiateni.

Muusikutel on Rasmuse toetuseks sel suvel 20 kontserti Eestimaa kirikutes. Loodame, et ka Tapa inimesed leiavad tee kontserdile ja saavad anda oma panuse Rasmuse toetuseks.

 

Rasmusest saab lugeda siit: https://jarvateataja.postimees.ee/6483439/moelda-et-koik-on-labi-ei-tohi

 

Tutvustuseks esinejate kohta:

 

Ragne Saul (sopran) on õppinud laulmist Tartu H. Elleri nim. Muusikakoolis Leida Jürgensi ja Vivian Kallaste lauluklassisis (1990) ja Eesti Muusikaakadeemias Rostislav Gurjevi lauluklassis (1995). Ta on täiendanud ennast E. Märtson-Wilsoni, A. Orlovichi, H. Hagegårdi, A. Kapustjanski, T. Valjakka meistrikursustel.

Ragne on töötanud teatris Vanemuine ooperi- ja operetisolistina (1995-99) ning Tartu H. Elleri nim. Muusikakoolis ja TÜ Õpetajate Seminaris (1996 - 2006) hääleseade õpetajana. Ta on olnud ka hääleseadja mitme koorikollektiivi juures. 2006. aastast töötab Ragne teatris Vanemuine raamatu- ja noodikogu juhatajana ning on seotud muusikaetenduste ettevalmistamisega. Ragne on laulnud mitmes kooris ja osalenud solistina suurvormide ettekannetel: M.-A. Charpentier „Te Deum", F. Schubert „Missa G-dur", C. Monteverd „Beatus vir", A. Vivaldi „Gloria" ja „Magnificat", L. Bernstein „Chichester Psalms", C. Saint-Saens „Jõuluoratoorium".

 

Anneli Merelaid on Rannamõisa kiriku organist. Õppinud Tallinna 22. Keskkooli juures asuvas muusikaklassis klaverit Arda Elsoni juures, Tallinna Riiklikus Konservatooriumis muusikapedagoogikat ja klaverit (prof. Karl Sillakivi juures). Orelit õppinud prof. Rolf Uusvälja juures ning lõpetanud Tallinna Kirikumuusikakooli oreli ja koorijuhtimise erialal. Olnud varem Harju-Madise kiriku organist, esinenud organistina Tallinna Püha Vaimu, Kaarli, Suure-Jaani, Viljandi Pauluse, Keila, Tapa, Nissi, Jüri jt kirikutes. Esinenud koos tšellist Eve Saare, sopranite Eve Randkivi, Arete Teemetsa, Merje Topkini, Varju Kynzi, bariton Harald Weileri jt.

 

Harald Jürgen Weiler (bariton) on õppinud Tallinna 3. Keskkooli juures asuvas muusikaklassis klassikalist kitarri. Laulmist on ta õppinud eratunde võttes (K.C.Kermani, Mart Krooni ja Leili Tammeli juures). Ta esineb sagedasti klassikakavadega kirikutes, kammersaalides, mõisates jm. Esinenud koos organistide Tiia Tenno, Kristiina Hoidre, Tiit Kiige, Edoardo Narbona, Pille Metssoni, Merike Saaremetsa, Anneli Merelaidiga ning pianistide Kirill Lissijenko ja Tiiu Jürmaga, sopran Eve Randkiviga jt. Astunud üles solistina Tallinna Kaarli, Püha Vaimu, Jaani ja kümnetes Eesti maakirikutes. Tema kavades on baroki- ja romantismiajastu vokaalmuusika, afroameerika spirituaalid, vaimulik muusika, rahvalaulud jm.

 

Autor: Priit Põiklik