« Tagasi

Tapa valla 13. rahvajooksul püstitati teist aasta järjest osavõturekord

 

Uued numbrid, mis on Tapa valla rahvajooksul tähiseks ja järgnevatel aastatel ületamiseks, on 186, eelmisel 2018. aastal olid need vastavalt 127.

Rajale tuiskas tänavu 103 last ja noort, ning põhijooksu lõpetas 76 jooksuhuvilist, lisaks oli rajal ka 4 kepikõndijat. Spordiüritust aitas korraldada Huviklubi Nelsoni 3-liikmeline tiim (eesotsas Vahur Leemetsaga) ja Tapa Lastekaitse Ühingu (Ave Pappe) vahendusel tublid Tapa valla vabatahtlikud Tapa Gümnaasiumist Sandra, Sabrina, Ketlin, Kertu ja Igor ning samuti Tapa politseijaoskonnast Martin koos abilisega. Üritust toetas peale Tapa vallavalitsuse, ka Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa Ekspertgrupp, Tapa Mill OÜ ja Pätsi kohvik. Ning loomulikult suur tänu ka taevataadile, hea ilma eest. Suur tänu teile kõigile !

Peakohtunik Vahur Leemetsaga vesteldes (Huviklubi Nelson) tõdesime, et kepikõndijate hulk on vähenenud, aga jooksjate osakaal seevastu tuntavalt tõusnud. Nimekirju kahlates tõdesime, et mitmedki senised käijad, on tulnud jooksma. Head meelt teeb laste ja noorte osavõtjate arvu suur tõus (103 versus 48). Kahe viimase aasta osas oleme võistlusklasse noortele juurde teinud ja muutmistega jätkame seda ka järgmistel aastatel. Täpsemad muudatused saame teha, kui kogu Lääne-Virumaa jooksusari on lõppenud ja paneme paika järgmise aasta maakonna jooksukalendri, siis täpsustame ka Tapa jooksu osas võistlusklasse. Samuti teeme muudatusi rajal ja ka üldkorralduses, kuna jooksjate arv on kahe aastaga tõusnud 80-lt -180+ peale, kõike selleks, et pakkuda paremat teenindust rajal.

Põhijooksu üldarvestuse meeste esikolmik tulid sedapuhku väljastpoolt Tapa valda. Tunnustatud esikuuik: 1. Andry Soo (Sparta), 2. Kevin Vabaorg (Vinni VAK), 3. Andrus Lein (Rakvere KJK Vike), 4. Steven Rehelem (Treeningpartner), 5. Maido Hermsalu, 6. Artur Sadovski (Treeningpartner). Naiste tunnustatud esikolmik: 1. Moonika Pilli, 2. Irina Savinitš, 3. Mirjam Piik (Täppsportlased)

Kõik tulemused (PT 6, 10, 12, 14, 16, 18, M45+ ja N 40+ ja üldarvestus): http://nelson.racetecresults.com/results.aspx?CId=16267&RId=307

Palju õnne kõikidele võitjatele ja osavõtjatele tubli töö eest rajal, suur tänu veelkord meie tublidele abilistele ja toetajatele !

Maakonna jooksusari aga jätkub, sedapuhku Aseris ja seda juba 6. septembril: http://www.nelson.ee/laane-virumaa-jooksusari-2019/aseri-xxi-savijooks/ .

 

Jooksmiseni !

Indrek Jurtšenko

Tapa vallavalitsuse kultuurispetsialist

Hetk enne starti. Foto: Indrek Jurtšenko