« Tagasi

7 kontserti teevad kummarduse tähtede taha

MTÜ Jäneda Muuseum käivitab sel laupäeval ehk 9. septembril mullu taevasele teekonnale suundunud helilooja Urmas Sisaskile pühendatud kontserdisarja „Kummardus tähtede taha".
 
Sari võimaldab kuulajatel osa saada helilooja mitmekülgsest loomingust, planeeritud 7 kontserdi repertuaaris on nii sooloklaveri, ansambli- kui ka koorimuusikat.
 
MTÜ Jäneda Muuseum juhatuse liige Georgi Särekanno sõnul jääb selle aastanumbri sisse kolm kontserti. Juba sel laupäeval astuvad kontserdil, mis kannab nime ''Tähistaeva klaver'', kuulajate ette pianistid Tiiu Sisask ja Lauri Väinmaa, kes esitavad valitud lugusid Sisaski tähistaevatsüklitest Põhja-, Lõuna-, Ekvatoriaal- ja Põhjapolaartaevas.
Pianist Lauri Väinmaa on öelnud, et Urmas elas läbinisti oma loomingus. „Ta elas omas maailmas, tähtede ja universumi maailmas. Vahel tunduski, et see maailm on talle olulisem kui see, mis teda siin Maa peal ümbritseb."
14. oktoobril Jäneda õppehoone saalis toimuval kontserdil „Armastusest sündinud viisid" kõlavad Urmas Sisaski koorilaulud, dirigent on Raul Talmar, esinevad segakoor K.O.O.R ja Lehtse Kammerkoor. Esmakordselt Eestis esitatakse helilooja viimast teost „Universumi loomine" ning teost „Õnne ootel", mis loodud Marie Underi tekstile. Samuti kõlavad valitud osad Sisaski suurteosest „Gloria Patri 2".
9. detsembri kontserdil ''Lõunataeva helid'' Jäneda mõisa härrastemajas esitab pianist Johan Randvere valitud palu Urmas Sisaski Lõunataeva tsüklist.
„Kontserditulu läheb helilooja poolt rajatud Jäneda Muusikatähetorni edasiarendamiseks," märkis Särekanno.
Külastajatel on enne ja pärast kontserte ning vaheaegadel võimalik viibida Urmas Sisaski rajatud planetaarium-kontserditoas ja heita pilk teda inspireerinud tähistaevale.