Kino maale 2018

Filmifestival KINO MAALE toimub ajavahemikus 08. – 28.10.2018 ja toob festivalianimatsiooni lastele ja noortele ning täiskasvanule lähemale, peaaegu kodu uksepakule. Tänavu peame filmipidu koos Eesti Joonisfilmiga, Nukufilmiga ning Tallinnfilmiga, lisaks teeme esmakordselt koostööd dokumentaalfilmifestivaliga Dokfest, tänu kellele tutvustame oma vaatajale uut filmižanri. Samuti on fookuses Heiki Ernits, kes tähistab tänavu oma 65. sünnipäeva.
 
Festivali alustavad, nagu ka varasemalt, lastele ja noortele mõeldud töötoad 08.-10.10.2018 Tapa Gümnaasiumis, kus 60 kiiremal registreerujal on võimalik õppida tegema animatsioone. "Väikesest animaakadeemiast" võivad osa võtta kõik MTÜ Arenduskoja omavalitsused, Lääne-Virumaa ja kõik teiste Eesti omavalitsuste lapsed vanuses 6-19, täpsem info tel 5303 7660info@nukufilmilastestuudio.ee. Lastele toimub ka eraldi konkurss, milles osalevad kõik koolituse tööd ja varem mujal valminud noorte tööd. Lisaks toimub 08.-09.10.2018 ka Eesti Kaitseväe 1. jalaväebrigaadis tasuta animatsioonikoolitus noortele ajateenijatele, mille kokkuvõttena toimub ka militaaranimatsioonikonkurss.
 
Animatsioonidest on kavas 8 erinevat programmi ja lisaks 1 dokumentaalfilm, kokku ligi 40 filmi. Tänavu on peafookuses Heiki Ernits, kes tähistab oma 65. sünnipäeva. Heiki Ernitsa loometööd peegeldab 3 retrospektiivi, millest 2 on mõeldud nooremale vaatajaskonnale ja 1 täiskasvanutele. Nende programmidega avame Heiki Ernitsa loomingut teise nurga alt, keda üldsus tunneb peamiselt Leiutajateküla Lotte järgi. Samuti on kavas kahe Eesti suurima animafilmistuudio, Eesti Joonisfilmi ja Nukufilmi poolt koostatud programmid. Lisaks toome Teieni meie koostööpartner Dokfesti poolt esitletud Rein Marani uue dokumentaalfilmi "Peetrike Laanetagusel".
 
Animatsioone näitame kogu festivali ajal 08.-28.10.2018 ligi 60-s erinevas Eesti lasteaias, koolis, raamatukogus, noortekeskuses, kultuuri- ja rahvamajas, muuseumis ja nii mõneski söögikohas.
 
Tänavu näitame animatsioone veel oma hea koostööpartneri Elroni rongides ("rongianimatsioon") ja GoBusi bussides ("bussianimatsioon"), kus näitame eriprogramme läbilõikena festivali erinevatest programmidest.
 
Kokkuvõtteid festivalist tehakse 27. oktoobril 2018 (kohtumispaik täpsustub, vt kinomaale.ee), millal toimub "festivaligala", mille raames toimub konkursside võitjate autasustamine ja festivali korraldajate tänamine.
 
Festivali peakorraldajad on tänavu Tapa Vallavalitsus, keda aitab MTÜ Tapa Linna Arengu Selts, suuremateks koostööpartneriteks on Nukufilm, Eesti Joonisfilm, Eesti Filmi Instituut, Tallinnfilm, MTÜ Nukufilmi Lastestuudio, Tapa Kultuurikoda, Tapa Gümnaasium, GoBus, Ledzep Trailers ja Elron.
 
Festivali rahastavad ja toetavad Tapa Vallavalitsus, MTÜ Tapa Linna Arengu Selts, Maaelu Arengu Euroopa Põllumajandusfond - Euroopa investeeringud maapiirkondadesse Leader Eesti programm, MTÜ Arenduskoda, Eesti Filmi Instituut, Eesti Kultuurkapitali Lääne-Virumaa Ekspertgrupp, Lääne-Virumaa Omavalitsuste Liit, Tapa Gümnaasiumi puhvet "Puhv, Päts jt.
 
 
Indrek Jurtšenko
filmifestivali KINO MAALE peakorraldaja
 
Festivali treileri saad siit alla laadida.