« Tagasi

„Operaili Targad Lahendused“ võit tuli Tapa Depoo töötajatele

Operaili Tapa depoo töötajad Gunnar Trofimov, Valentin Rakovitš, Vassili Safronov ja Oleksandr Sheshenko töötasid välja vibrostendi automaatse rattapaari tööpingilt mahatõukaja, mis muudab tööprotsessi kiiremaks ja tõhusamaks. Lisaks ei pea Operaili töötajad enam ligi 1500 kg kaaluvaid rattapaare enda füüsilist jõudu kasutades liigutama.

 

Operaili remonditööde äriüksuse juht Mihhail Sinani selgitas, et vibrostend on Operaili Tapa depoo rattatsehhi kvaliteedikontrollimise abivahend. „Peale kontrollimist tuleb rattapaar vibrostendil asuvast lohust välja lükata ning kui seda teeb inimene, nõuab see palju füüsilist jõudu – üks rattapaar võib kaaluda kuni 1465 kilogrammi ja kontrolli võib päevas vajada kuni 15 rattapaari," ütles Sinani. „Nüüd teeb kogu töö ära automaatika suruõhu abil ja töötaja peab selleks ainult kangi tõmbama."

Lahendustele keskendunud ettevõttena tunnustab Operail kord aastas inimesi, kelle teisiti mõtlemine ning uute lahenduste leidmine on toonud kasu ettevõtte tööprotsesside tõhusamaks muutmisel. Ettevõttesisese konkursi „Operaili Targad Lahendused" võitjaid premeeritakse 3000 euro suuruse auhinnaga, mida uudse lahenduse välja pakkunud ja ellu viinud meeskonna liikmed saavad kasutada oma äranägemise järgi.

Tark Lahendus 2020- rattapaaride mahatõukaja. Foto Agne Kaur