« Tagasi

Eile toimus Tapa linnakeskuse arhitektuurivõistluse kaasamisüritus

Eile (10. aprillil) toimunud kaasamisüritusel oli huvitatud elanikel ja huvigruppidel võimalus kaasa rääkida Tapa kesklinna arengus. Kohale tuli 16 inimest, sealhulgas vallavanem, omavalitsuse aktiivsed liikmed, ettevõtjad, muusikakooli esindaja ja teised valla kultuurielu pulsil kätt hoidvad aktivistid.

Esmalt toimus kohaliku omavalitsuse ja võistluse läbiviijate juhendamisel ala tutvustav ringkäik. Jalutuskäigul vaadati kriitilise pilguga üle probleemsed kohad nagu raudteeületus, praeguse keskväljaku lahendus ja autokeskne tänavaruum. Arutleti ühiselt kuidas linnaruumi muuta rohkem inimsõbralikumaks ja atraktiivseks, ergutada tänavaäärset ettevõtlust ja milline võiks üldse olla Tapa linna kuvand ja nägu.

Ringkäigule järgnenud töötoas kaardistati ühise arutelu käigus kõigi osalejate poolt kindlasti säilitamist väärivad väärtused ja lemmikkohad, lahendamist vajavad probleemid ja perspektiivsed tegevusruumid ja tegevused, millest keskuses enam puudust tuntakse. Töötuba oli tänu erinevate elualade esindajate osavõtule väga viljakas ja saadud info on abiks võistlustingimuste koostamisel, mis arvestavad igati linnaelanike nägemusega nende kodulinna tulevikust.

Arhitektuurivõistlust korraldatakse Eesti Arhitektide Liidu ja EV100 korraldustoimkonna ühiselt käima lükatud "Hea avalik ruum" jätkuprogrammi raames. Võistluse eesmärgiks on anda Tapa linnakeskusele värskem nägu ja hingamine.

 

Foto ja tekst: Andres Viitkar, maastikuarhitekt ja võistlustingimuste koostaja.