« Tagasi

Esmaspäeval toimus käesoleva aasta viimane Tapa vallavolikogu istung

Tapa vallavolikogu kinnitas 2019. aasta viimasel volikogu istungil uued sotsiaaltoetuse määrad – eakate sünnipäevatoetus tõuseb 20 eurolt 75 euroni. Toetust makstakse alates 2020. aastast eakatele vallakodanikele, kel täitub 80., 85. ja 90. eluaasta. Alates 90-ndast eluaastast makstakse sünnipäevatoetust igal järgneval sünnipäeval.

„Mul on väga hea meel, et me hakkame vaikselt muutma nii palju küsimusi tekitanud eakate sünnipäevatoetuste jagamissüsteemi. Kevadel otsustasime, et inimene ei pea enam esitama avaldust 20 euro saamiseks ja nüüd oleme märkimisväärselt tõstnud ka toetuse summat. Veelgi olulisem on see, et toetuse väljaandmiseks külastab sotsiaaltöötaja meie eakaid elanikke, mis on palju tähtsam, kui ümbriku sisu," lausus volikogu esimees Maksim Butšenkov.

Toimunud istungil kinnitati ka uus vallavalitsuse koosseis. Vallavolikogu eilse otsusega kinnitati 7-liikmeline koosseis. Alates 01.jaanuarist 2020 on Tapa Vallavalitsuse koosseisus vallavanem Riho Tell, Ene Augasmägi, Andrus Freienthal, Sirje Klemmer, Dmitri Okatov, Urmas Piksar ja Lilli Strõnadko.

Kinnitati ka määrus „Tapa valla ühisveevärgi- ja kanalisatsiooniga liitumise ja kasutamise eeskiri", millega muuhulgas ühtlustati kastmisvee kasutamise regulatsioonid kogu valla territooriumil.