« Tagasi

Sel aastal tuleb Tapa vallas võidutuli koju kätte

See aasta ei toimu traditsioonilisi jaanipäeva pidustusi ja vallavalitsus on otsutanud, et avalike ürituse lubasid jaanipidudeks ei väljastata. Samuti jääb ära ka traditsiooniline Kaitseliidu võidupüha paraad.

Sõjaeelses Eesti Vabariigis oli võidupüha keskseks sündmuseks võidutule laialisaatmine Vabariigi Presidendi poolt Kadriorust, mida ka sel aastal plaanitakse. Võidutuled lähevad Kadriorust laiali kõikidesse maakondadesse nii nagu iga-aastasel paraadilgi.

"Nii nagu viimased kuud on enamik eestlaseid harjunud erinevate kojutoomisteenustega, on Tapa Valla Kultuurikeskus koostöös vallavalitsusega ja meie liitlasvägedega seda tegemas ka võidutulega," rääkis Tapa Valla Kultuurikeskuse direktor Edmar Tuul. Eesti Vabariigi 102. sünniaastal läbitakse ligikaudu 102 km selleks, et keerulisel ajal tuua oma vallakodanikele veidi valgust ja rõõmu. 23.juunil ajavahemikus 15:15-18:30 käiakse läbi 8 vallas asuvat keskust, kus vallavanem Riho Tell jagab võidutuld valla kodanikele ning dirigent Priit Rusalepa juhatusel tervitab Tapa Linna Orkester kohaletulnuid väikese muusikalise etteastega.

Sündmuse korraldavad Tapa Vallavalitsus, Tapa Valla Kultuurikeskus, Tapal paikneva Taani kuningriigi kaitseväe üksus, Kaitseliidu Viru Malev ja Tapa Üksikjalaväekompanii.  

 

Võidutule teekond vallas:

Kell 15:15 - Tapa vanal kalmistul

Kell 15:55 - Lehtse Kultuurimaja hoovis (esineb Lehtse kammerkoor ja kapell, dirigent Tiiu Tikkerber)

Kell 16:20 - Jäneda mõisa parklas

Kell 17:00 - Vajangu Põhikooli hoovis

Kell 17:20 - Tamsalu Kukelossis

Kell 17:40 - Porkuni rahvamaja ees

Kell 17:55 - Kalevipoja tee 2 parklas (Assamalla)

Kell 18:15 - Moe laululava