« Tagasi

Tänavatele pargitud sõidukid segavad lumekoristust

Talv on alanud, väljas miinuskraadid ja sajab lund. See aga tähendab, et tuleb tänavatelt ja kõnniteedelt lund koristada.

Taas on probleemiks tänavatele ja kõnniteedele pargitud sõidukid. Paljud autod on pargitud nii, et masin seisab osaliselt sõiduteel ja osaliselt haljasalal. On ka kesklinnas kõnniteedele parkijaid. Kirjeldatud probleem on aktuaalne Tapal ja Tamsalus. Sõidukiomanike niisuguse käitumisstiiliga kaasneb see, et sõidukid segavad lumekoristust ja takistavad kitsastel tänavatel teiste autode möödasõitmist.

Kõnniteel võib peatuda või parkida, kuid ainult juhul, kus seda lubab asjakohane liikluskorraldusvahend, jättes jalakäijale sõiduteest kaugemal kõnniteeserval vabaks vähemalt 1,5 meetri laiuse käiguriba.

Tamsalus ja Tapal peavad kesklinna sõiduteed ja kõnniteed olema talvel lumest puhtad hiljemalt poole kaheksaks hommikul. Kui on tugevad lumesajud, aeglustavad tänavatele pargitud sõidukid lumekoristuse tempot märkimisväärselt.

Sõidukiomanikud, palun suhtuge sellesse mõistvalt ja aidake oma käitumisega kiirele ja korralikule lumetõrjele kaasa ning ärge parkige sõidukeid tänavatele. Reeglina tuleb sõidukite parkimine korraldada kinnistusiseselt! Iga kinnistuomanik peaks oma majapidamises ringi vaatama, vajadusel tegema õues ruumi ja rajama enda sõiduki(te)le parkimisala.