« Tagasi

Tapa Muusika- ja Kunstikool on aasta huvikooli nominent

31. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel kuulutab haridus- ja teadusminister Mailis Reps välja valdkonna kõige vägevamad tegijad, kes võistlevad 12 kategoorias. Täna avalikustatud aasta huvikooli nominentide seas on ka Tapa Muusika- ja Kunstikool.

Üle 60 aasta tagasi loodud Tapa Muusika- ja Kunstikool tegi möödunud aastal mitteformaalse õppimise IKT projekti, mis aitab muuta koolinoorte omaalgatuslikku kultuuritegevust noorte endi ja kogukonna jaoks haaravamaks, populaarsemaks ja kõrgetasemelisemaks. Koostöös partneritega antakse parimal tasemel meediaõpetust nii koolitunnis kui huvitegevusena.

Tapa Muusika- ja Kunstikool teeb koostööd Tamsalu Gümnaasiumi ning Eesti Rahvusringhäälinguga, kelle oskusteavet ja -kogemust on noortel võimalik kasutada „Koolimeedia – hüppelaud päris meediasse" projekti raames. Huvikool on saanud 2017. aastal Lääne-Virumaa aasta huvikooli tiitli ning esitatud ka samal aastal üle-eestilisele noortevaldkonna tunnustuskonkursile aasta huvikooli kategooriasse.

Aasta huvikooli nominentide seas on ka Tallinnas asuv Eesti Tantsuagentuuri (ETA) Tantsukool ja Tartu Lastekunstikool. ETA Tantsukool pakub kaasaegset ja professionaalset tantsuõpet ning loome- ja esinemisvõimalusi noortele tantsijatele. Tantsukool teeb koostööd erinevate tantsukoolidega üle Eesti ning pakub professionaalset tuge, sh nõustamist, esinemisvõimalusi ning õpetajate ja õpilaste vahetusi väikestele tantsuklubidele üle Eesti.

Tartu Lastekunstikool on tegutsenud juba alates 1957. aastast, olles seega Eesti vanimaks kunstialast huviharidust pakkuvaks kooliks. Kunstikool aitab omavahel lõimida mitteformaalset ja formaalset õppimist, tehes koostööd üldhariduskoolidega ja pakkudes neile kunstialaseid valikkursuseid, mille raames kasutatakse ka nutikat noorsootööd.

Tunnustuse võitja selgub 31. jaanuaril toimuval noortevaldkonna tunnustussündmusel. Otseülekannet sündmusest saab jälgida Eesti Noorsootöö Keskuse kodulehe vahendusel: www.entk.ee.