« Tagasi

Tapa vald esitles uut raamatut "Tapa vald muiste ja nüüd"

Aastaid tagasi ilmus 2012. aastal Tapa Vallavalitsuse poolt korraldatud projekti käigus raamat "Tapa vald vanadel ja uutel fotodel".

Sellele raamatule tehti kordustrükk ja tänaseks on kõik jagatud. 2017. aastal Tapa ja Tamsalu vallad ühinesid. Tänu sellele tekkis tegijatel mõte, et kuna vald on palju suurem, oleks hea valla tutvustamiseks väljapoole valda, teha täiesti uus raamat. Tapa Linnaraamatukogus (Tapa Vallaraamatukogu keskus) esitleti uut raamatut Tapa linnapäeval, 9. augustil. Raamatus on peale piltide legendid ja muistendid, mis on vana analoogse raamatuga võrreldes huvitav edasiarendus. Tekstiosa on raamatus eesti ja inglise keeles.

"Projekti käigus, kui otsisime koos raamatu koostajaga Rene Viljatiga erinevaid muistendeid ja legende Tapa valla külade, alevike ja linnade kohta, avastasime väga huvitavaid lugusid, mis seni on varju jäänud," lausus raamatu projektijuht Indrek Jurtšenko. "Osa neist on raamatus olemas koos kohapiltidega, aga paljud ootavad veel oma järge, et nad kunagi raamatukaante vahele jõuaks. Iseäranis põnev avastus oli Moe kant, mille osas tuli väga palju lugusid ja legende. Jäneda, Porkuni, Tapa, Lehtse ja Tamsalu kohta oli pilte ja lugusid varemgi avaldatud," jätkas Jurtšenko. Tähelepanuta ei jäänud ka valla ligi 60 küla, kuid selles osas on projektijuhi sõnul vaja veel edasi töötada. "Uurimist ja avastamist on meie vallas, mitme raamatu jagu ja loodame, et ajapikku leiame nad ülesse, seda ka hea vallaelaniku abiga. Seega, kellel on midagi jagada, palun, iga pilt, iga jutt, mis jutustamata on kullaväärtusega. Nii kild haaval, saame oma vallast täpsema ettekujutuse ja õpime paremini hindama seda, mis meil on," ütles Indrek Jurtšenko.

 

Raamat läheb kõikidesse valla ja kooli raamatukogudesse, Arenduskoja piirkonna raamatukogudesse, maakonna keskraamatukokku ja teistesse raamatukogudesse, lisaks ka suurematesse söögikohtadesse, kus on hea söögi kõrval raamatu sisu uurida. Samuti, mingi osa jääb jagamiseks ja soovijatel sh, on seda võimalik soetada alates septembrist Tapa valla raamatukogudes ja ka Tapa linna raamatupoes.

 

Suur tänu kõikidele tublidele vabatahtlikele, Harri Allandile, Tapa valla muuseumitele (Tapa Muuseum, Jäneda Muuseum, Porkuni Paemuuseum, Tamsalu Muuseumisõprade Seltsile), aga iseäranis raamatu koostajale Rene Viljatile, Luisa Tõlkebüroole, Aura Trükikojale, projektijuht Indrek Jurtšenkole ja suurtoetajate, kelleks oli ka seekord Pria Leader programm ja Arenduskoda.

 

   

Raamatut "Tapa vald muiste ja nüüd" esitleti möödunud reedel, 09.08.2019, Tapa linnapäevade raames. Foto: Tiiu Heinsoo