« Tagasi

Tapa Valgejõe pst – Leina tn – Õuna tn ristmiku rekonstrueerimine

Täna, 29. juulil algasid ehitustööd Tapal Valgejõe pst – Leina tn – Õuna tn ristmiku ümberehitamiseks. Seoses sellega, et kõnealune ristmik on kehvas tehnilises seisundis, ei vasta liikluskorralduse ja liiklusohutuse seisukohast kaasaja nõuetele, ehitatakse see täielikult ümber. Rajatakse uus teealus, katend, tänavavalgustus. Korda saab ka Õuna tänav kuni Laia tänava ristmikuni. Liikluskorralduslikult muutub mahasõit Õuna tänavalt Valgejõe puiesteele.

Majanduslikult soodsaima pakkumuse esitas Tallinna Teede AS, tööde maksumus on 333 000 eurot käibemaksuga ning ehitustööde teostamise lepinguline tähtaeg on oktoobri lõpp 2021. Ristmiku ümberehitamiseks eraldas Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium  rahalise toetuse summas, mis katab ehitustööde maksumuse.

Objektiga seotud kontaktisikud:

Tallinna Teede AS: projektijuht Taavi Treier; telefon 372 56 804 899; taavi.treier@ttas.ee

Tapa Vallavalitsus: teede- ja liikluskorraldusspetsialist Jaanus Annus; telefon 372 55 10 112; jaanus.annus@tapa.ee

On selge, et ristmiku ümberehitustööd tekitavad liiklejatele ajutisi raskusi. Tapa Vallavalitsus palub võimalusel vältida kõnealuse ristmiku kasutamist ehitustööde ajal ja vabandab ebamugavuste pärast ning eeldab mõistvat suhtumist. Ajutist liikluskorraldust reguleerivad liiklusmärgid ja liikluse reguleerijad.

 

Vallavolikogu esimees Maksim Butšenkov sõnas: „Käesoleva aasta kevadel kinnitas volikogu Teehoiukava, mille järgi kahe aasta jooksul tehakse korda kolm Tapa linna põhjapoolse linnaosa põhitänavat. Selle suure ettevõtmisega on antud ristmik üks olulisem osa. Kui tehakse korda kolmnurk Valgejõe pst – Õuna tn – Ülesõidu tn, siis elukeskkonna kvaliteet ja liiklusohutus jõuavad selles linna piirkonnas uuele ja väga kõrgele tasemele."

Vallavolikogu liige ja sotsiaal- ja turvalisuse komisjoni esimees Alar Teras seletas, et ristmik jääb Tapa põhjapoolse linnaosa laste kooliteele ning sealt kaudu käib palju rahvast jala linnakalmistule. „Ristmiku ohtlikkusest ning vajadusest seal liiklust rahustada on räägitud aastaid. Mul on hea meel, et volikogus leiti konsensus ja lisaks ristmikule saab uuendatud kogu Valgejõe pst kuni uue sillani," rääkis Teras.

Vallavanem Riho Tell lisas, et Valgejõe puiestee koos Õuna tänava ristmikuga on oluline transiiditee Tapa linnas. „Ristmiku ja tee ümberehitus tagab transiitliikluse ohutuse ja koos sellega kohaliku liikluse turvalisuse nii elanikele kui piirkonna ettevõtetele ning nende töötajatele," lisas vallavanem.