« Tagasi

Tapa valla inimesi ja organisatsioone tänati maakondlikul tunnustusgalal

 

29. jaanuaril 2020 Tapa Kultuurikoja keldrisaalis, tänas Virol, Virumaa Teataja ja Lääne-Virumaa Ekspertgrupp tublisid ettevõtlikke inimesi, kelle seas oli ka üksjagu palju nominente ja laureaate Tapa vallast.

Virumaa Teataja Pressisõbra tiitel läks Tapa vallavanem Riho Tellile, kui inimesele (peatoimetaja kohusetäitja Kristi Ehrlichi sõnul), kes oskab vastata ja vastab alati meelsasti ajakirjanike küsimustele, helistades ka tagasi, olgu siis küsimused kui meeldivad tahes.

Aasta tegu (korraldajad Virumaa Teataja ja Virol) organisatsiooni teo kategoorias saavutas Tapa Vallavalitsus "Tapa Kultuurikoja renoveerimise eest III koha (II kohta Kadrina kalmistu "Ristisalu" ja I koht Rakvere Pikk tn renoveerimine). Tapa Vallavalituse poolelt said tänu osaliseks Tapa Valla Kultuurikeskuse struktuuriüksuse Tapa Kultuurikoja kunstiline juht Heili Pihlak ja tehnikajuht Arvo Silla, valla ametnikest vallakunstnik Eele  Ehasoo ja ehitusnõunik Mati Tamm ning Enska Ehitus OÜ.

Lisaks tunnustati organisatsiooni teos ka nominatsiooniga SK STEVi (Aleksander Afanasjev ja Anatoly Buchenkov) ekstreemspordiüritust "Battle for Tapa" korraldamist, millel on suur potentsiaal saada lähitulevikus rahvusvahelise tasemega spordiürituseks.

Isiku teo kategoorias pälvis nominendi staatuse Arlet Palmiste, kes on viimastel aastatel teinud Moe kandis mitu rahva seas populaarseks saanud teatriproduktsiooni ja tänavugi plaanib Rabasaares teha midagi täiesti uut ja põnevat.

Lääne-Virumaa Ekspertgrupp tänas tiitlitega mitmeid tuntuid ja uusi tegijaid, kes on 2019. aastal olnud väga toimekad.

Preemia "Elurõõm" pälvis Tapa vallast pärit Teno Kongi,  kes on viimasel ajal aktiivselt toimetanud Rakveres. Teno Kongi on märkimisväärselt värskendanud Rakvere puhkpilliõpet. Teno käe all õpib Rakvere Kaurikoolis suur hulk noori innustunud mängijaid. Teno on värske hoo sisse puhunud ka Rakvere Linnaorkestrile.

Preemia "Maa sool" pälvis koduloouurija Hanno Tamm. Hanno Tamm on koduloouurija ja isamaaliste ürituste korraldaja, kellel tänavu täitus 80 eluaastat. Peamiselt Väike-Maarjas elav ja koduloouurimist vedav vanahärra, avaldas tänavu koos oma koostööpartneritega (Hanno Ojalo, Ranno Sõnum) raamatu "Porkuni vennatapulahing 1944. Üks Virumaa lugu". Lisaks, koostöös Tapa Vallavalitsusega korraldas ta tänavu Porkuni vennatapulahingu 75. aastapäeva ürituse, mille raames korraldati mälestusteenistused koostöös 1. jalaväebrigaadiga Loksal ja Vistla memoriaaldel (lisaks ka relvanäitus) ning Porkuni koolis aastapäeva konverentsi. Hanno Tamm on ka koostöös kunagise Tamsalu vallaga rajanud Vistla memoriaali (Porkuni vennatapulahingus hukkunute mälestuseks) ja korraldanud aastaid koostöös Väike-Maarjaga Porkuni vennatapulahingu mälestuspäeva tähistamist.

Terviseedendajate tänamine (Virol) – nominentide seas oli ka Tapa vallaga seotud maakondlik rahvajooksusari. Isikutest oli nominentide seas Tapa Vallavalitsuse kauaaegne kunagine arendusnõunik Vahur Leemets, kes on andnud märkimisväärse panuse rahvajooksusarja tekkele, maakonna erinevate spordivõistluste korraldamisse (sh ka Tapa vallas).

Pildil (vasakult) Indrek Keskküla (Väike-Maarja vallavanem), Hanno Tamm (preemia "Maa sool" laureaat Hanno Tamm ja Riho Tell (Tapa vallavanem). Foto: Indrek Jurtšenko.