« Tagasi

Tapa vallas tegutsevaid muusikuid tunnustati Pariisis rahvusvahelisel konkursil 1. ja 2. kohaga

2018 aasta viimasel päeval olid Artjom ja Darja Roditšenko kutsutud pidulikule galale rahvusvahelise konkursi autasustamisele Pranstusmaale Pariisi, kus Rahvusvaheline Teaduse, Kultuuri ja Kunsti Akadeemia (International Academy of Science, Culture and Art) pärjas nad kulddiplomite, ordenite ja karikatega ning omistas neile tiitli LAUREATE I PRIX (teosteks sai mängitud Max Reger Sonaat klarnetile ja klaverile op. 107, Artjom Nikitenko 5 miniatuuri klarnetile ja klaverile). Roditšenkod konkureerisid kategoorias 26a ja vanemad, instrumentaalmuusika žanris (kammermuusika- klaver ja klarnet). Artjom Roditšenko võttis konkursist osa ka solistina ja saavutas kategoorias 26a ja vanemad, intrumentaalmuusika žanris solistid LAUREATE II PRIX diplomi (teoseks sai mängitud Itay Cohen Metamorphosis solo klarnetile).

Žürii hindas osalejaid videosalvestuste põhjal. Konkursil osalemine käis väga rangete reeglite järgi. Võistlusele saadetud videoklipp pidi olema täielikult töötlemata, lindistamine ei tohtinud toimuda stuudios ega kasutada ei tohtinud ka mitut mikrofoni. Salvestus pidi olema võetud ühe korraga ja erinevaid tükke kokku lõigata oli keelatud. Kuna Darja Roditšenko töötab Tapa Muusika- ja Kunstikoolis ja Artjom Roditšenko on Tapa Muusikakooli vilistlane, siis sündisidki salvestused Tapa muusikakooli saalis ja ühes klassiruumis. Lisaks Tapa Muusika- ja Kunstikoolile õpetab Darja klaverimängu ka Rakvere Muusikakoolis, Artjom klarnetit ja saksofoni Rakvere Muusikakoolis. Abielupaar elab Tapa vallas Kullenga külas. 

Konkurss toimub igal aastal ja igal aastal on tuhandeid osavõtjaid paljudest riikidest (osavõtjad on olnud nii Šveitsist, Jaapanist, Hispaaniast, Kanadast, Ukrainast, Venemaalt, Austriast, Kreekast jne). Konkursi kohta saab rohkem lugeda www.iasca.world ja  http://visioneuromedia.com/.

Palju õnne!