17.12.19

 

Biolagunevad jäätmed on põhiliselt toidu-, aia- ja pargijäätmed. 
 
Biolagunevaid köögi- ja sööklajäätmeid tuleb koguda muu jäätmetest eraldi!
 
Tulenevalt Tapa valla jäätmehoolduseeskirjast tuleb biolagunevaid jäätmeid elamumaa sihtotstarbega kinnistutel (korteriühistutes, ridaelamutes, korterelamutes jne) koguda eraldi mahutisse kui kinnistul on vähemalt 19 korterit. Vähem kui üheksateistkümne korteriga elamumaa sihtotstarbega kinnistul ei rakendata biolagunevate jäätmete eraldi mahutisse liigiti kogumise kohustust elanikele juhul kui kinnistul tekkivad biolagunevad jäätmed kompostitakse samal kinnistul.
 
Biolagunevate jäätmete mahutisse tuleb panna:
Liha- ja kalajäätmed, köögi- ja puuviljad, köögi- ja puuviljade koorimisjäägid, leib, sai, poolfabrikaadid, pagaritooted ja kondiitritooted, juustud, või ja margariin ning muud tahked toidujäätmed.
Majapidamispaber, pabersalvrätid, kohvipaks, paberfiltrid, teepakid.
Toataimed ja lõikelilled.
 
Biolagunevate jäätmete konteinerisse ei tohi panna:
Suured kondid.
Toiduõli, supid, kastmed ja muud vedelad toidud ja toiduained.
Piim, hapupiim ja kõik muud vedelikud.
Kile, metall, klaas, tuhk, suitsukonid, pakendid, vahatatud ja kiletatud papp, täis tolmuimeja kotid ja muud bioloogiliselt mittelagunevad jäätmed.
 
Biolagunevad köögijäätmed tuleb panna pruuni konteinerisse.
 
Konteineri määrdumise vältimiseks on võimalik vedajalt tellida biolagunevast materjalist vooderduskott, mis paigaldatakse pärast igat tühjendamiskorda. Biolagunevad jäätmed tuleb pakendada paberist või muust biolagunevast materjalist kotti.
 
Jäätmehoolduseeskirja kohaselt tuleb biolagunevate jäätmete kogumismahuteid tühjendada vähemalt kord nädalas.
 
Väikeelamutes tuleb toidujäätmeid kompostida selleks ettenähtud, kahjurite eest kaitstud kompostimisnõudes (kompostrites). Väikeelamutes tekkivate biolagunevate jäätmete kompostimine on lubatud oma kinnistu piirides. Aia-ja pargijäätmeid võib kompostida lahtiselt aunades. Kompostimisnõud ja -aunad peavad paiknema naaberkinnistust vähemalt 3 m kaugusel, kui naabrid ei lepi kokku teisiti.
 
Biolagunevaid aia- ja haljastusjäätmeid (puulehed, niidetud muru, lillevarred, õunad, puuoksad jms) saab viia ka Tamsalu reoveepuhasti territooriumil asuvale kompostimisväljakule. 
 
Väljak on avatud:
esmaspäev – reede 8.00 – 17.00
laupäev 8.00 – 14.00
 
 
Aia- ja haljastusjäätmeid võtab vastu ka:
Lääne-Viru Jäätmekeskus
Aadress: Piira küla, Vinni vald, Lääne-Virumaa 46607
tel.: +372 622 6049
e-post: info@lvjk.ee
Jäätmekeskus on avatud T - L 10.00 - 18.30.