19.10.21

Tamsalu Tervisespordikeskuse spordipargis on olemas ca 1,25 km pikk pinnasekattega suusarada. Varasemalt ei olnud võimalik pinnasekattega rada kasutada suvisel ajal rulluisu ja suusasõidu harrastajatel. Eelpool nimetatud põhjustel oli piiratud tervisespordialade harrastamise mitmekesisus ning vähene raja kasutajate arv suvisel perioodil.

Kavandatud tegevuste tulemusel rajati ca 1,25 km pikkune asfalteeritud rulluisu- ja suusarada, mitmekesistusid raja kasutusvõimalused, suurenes  kasutajate hulk. Kohalikomavalitsus soodustab spordi populariseerimist olulisel määral. Kavandatud tegevused on viidi ellu perioodil 27.01.2021 - 31.10.2021.

Tamsalu Tervisespordikeskuses külastajad saavad kasutada ujulat, pallimängude saali, jõusaali, uisuväljakut, madalseiklusparki, välijõusaali, kohvik, majutusasutust ning kasutada erinevaid ilu- ja terviseteenuseid. Spordipargis (nö välialal) asuvad välijõusaal, discgolfirada, terviserajad, rannavõrkpalliväljak ja 10 km, 5 km, 3, km multskattega osaliselt valgustatud suusarajad. Soetatud on rajamasin ja lumetraktor. Tervisespordikeskus asub ligi 750 m kaugusel raudteejaamast, millel on väga hea ühendus Tartu-Tapa-Tallinna suunal.

Projekti eesmärgiks oli Lääne-Virumaal tervislike eluviiside propageerimine, liikumisharrastuse mitmekesistamine ja populariseerimine ning sporditurismi edendamine Tapa vallas Tamsalu Tervisespordikeskuse spordipargis.

Toimetaja: KALEV KODZIS