Spordiuudised

23.03.21

Spordiuudiseid 22.02 -22.03

Käsipall

28. veebruaril Balti liigas võitis SK Tapa/N.R. Energy hooaja teise võidu, alistades kodus Kaunase Granitas-Karysi 28:27 (13:16).

Naiste käsipalli Eesti meistrivõistlustel oli Reval-Sport 2.  märtsil 35:20 (19:9) parem Tapast. Tapa suurimaks skoorijaks oli Karina Kuul, kelle arvele kanti kaheksa tabamust. Jete Lisett Neerot sai kirja neli väravat, Marie-Johanna Kippar viskas kolm, Eleri Afanasjev ja Eleri Õun kaks väravat, Jenni Horn panustas ühe tabamusega.

SK Tapa/N.R. Energy jäi teistkordselt kodusaalis sel hooajal alla Raasiku/Mistrale, 4. märtsi õhtul, tulemusega 25:31 (10:11). Tapa kasuks tabas Ageni seitse ning Aleksander Oganezov ja Marcus Rättel neli korda.

17. märtsi õhtul võttis Tapal võidu tabeliliider Põlva Serviti, olles kodumeeskonnast SK Tapa/N.R. Energy'st üle tulemusega 33:25 (16:13).

18. märtsil naiste käsipalli Eesti meistriliigas alistas Kehra napilt Tapast, tulemusega 32:31 võiduga. Tapa resultatiivseimana sai Jenni Horn käe valgeks kaheksal korral, Marie-Johanna Kippar ja Karina Kuul panustasid kuue tabamusega, Jete Lisett Neeroti kontosse jäi neli väravat, Eleri Õun lisas kolm, nii Keili Kadak kui Carola Kuul kaks väravat.

20. märtsil SK Tapa/N.R. Energy jäi Balti liigas alla Klaipeda HC Dragunasele 21:35 (11:17). Kosmirak viskas Tapa kasuks kuus, Roosipuu neli ning Jaanis ja Sten Reinvart kolm väravat.

Laskmine

18.02-27.02 toimusid XXVI V.Sidorovi mälestusvõistlused kus Jaanus Laidus võitis poiste õhupüstoli harjutuses esikoha ja meeste õhupüstoli harjutuses oli üheksas.

10.03. toimus Viru maleva parimate sportlaste autasustamine kus Jaanus Laidus tunnistati  teist aastat järjest Viru maleva parimaks nooreks meessportlaseks.

Suusatamine

Meie valla esisuusataja Martin Himma osales tänavu suusatamise Maailmameistrivõistlustel Oberstdorfis 25.02 – 05.03. Martin tegi seal 4 starti ja kogus hulga väärtuslikke kogemusi: sprindis kokkuvõttes 42, meeskondlikus sprindis kokkuvõttes 15, meeskondlik teade 4x10 distantsil 13 ja 15 km vabastiilis 66.

Türgis, Balkani karikal Bolu/Geredes18.-20 märtsil, võitis Martin 10 km klassikas 2, 15 km vabastiilis 3 ja vabatehnika sprindis sai omas poolfinaalis 2. koha ja finaalis 4. koha.

27.02 Alexela noortesarja suusakross Lähtel.  Tapa Spordikooli/Suusaklubi A ja 0 noorte kohad jagunesid alljärgnevalt: N11 Kristella Rand 31. koht, M11 Jasper Hein 29. koht, Oliver Rand 33. Koht, Karl Marten Kallen 53. koht, N12 Marit Võhma 14. koht, N14 Karolina Alt 5. koht, Angelina Alt 10. koht, M20 Kaspar Kukk 9. Koht.

28. veebruaril Eesti Noorte Meistrivõistlused Lähtel, 14/16 arvestuses, sõitsid N 14 arvestuses ka meie neiud 2,5 km vabastiilis: 12. koht Karolina Alt ja 33. koht Angelina Alt.

20.-21.03 Haanjas võitsid Tapa Spordikooli/Suusaklubi A ja 0 EMV-lt 3 medalit neidude arvestuses. Sprinditeates kuulus naistele pronks ja N20 arvestuses kuld, koosseisus Hedvig Altmäe ja Eva Maria Saar ning 10km vabastiilis N18 klassi,s Hedvig Altmäele hõbe.