35. Eesti omavalitsuste talimängudel Kadrinas osales Tapa valla võistkonnas 27 sportlast

Tapa vald osales 2.-3. märtsil Kadrina vallas toimunud Eesti omavalitsuste talimängudel kokku 5+1 võistkonnaga, milles osales 27 inimest, kokkuvõttes 23. koht, oma grupis 16.- s.

Kõige edukam oli suusakoondis: kõrge üldkoht (7.-s/36-st), individuaalsed saavutused ja teadmine, et Tapa vallas oli neil talimängudel parim suusakoondis Lääne-Virumaal. Kuigi paljud võistlejad, kes pidid tulema, läksid Haanja maratonile, siis valla noored ja mõned täiskasvanud võtsid põhiraskuse enda kanda (14 suusatajat). Suur tänu tublidele suusatajatele Kaili Otsale, Raili Roobale ja Evelyn Himmale, kes aitasid suures osas võistkonna kokku panna. Suusatamises parima tulemuse tegi meeste seas Martin Himma, kes tõusis tänavu ka Eestis A-suusakoondisesse. Pariisi suusaradadel oli Martin aga teistest peajagu üle, lüües järgmist rohkem kui minutiga. Väga tubli 3. koha saavutas M 50 klassis Ago Veilberg, kes on ka sage külaline valla sisestel ja välistel rahvajooksudel. Naistest, seda N16 klassis, valmistas parima tulemuse 5. kohaga Laura Elisabeth Christel Lään, naiste võistlusklassis saavutas Martini ema, Evelyn Himma, 6. koha. Individuaaldistantside arvestuses saavutasid Tapa valla suusatajad koguni 4. koha, teadetes eraldi 8. koha. Suusakoondisesse kuulusid: Martin Himma, Ago Veilberg, Laura Elisabeth Christel Lään, Evelyn Himma, Maria-Liis Alt, Frode Hallik, Roger Kaegas, Ragnar Rooba, Merike Mets, Kaspar Kukk, Christjan Lään, Christopher Lään, Erko Jullinen, Jete Hendrika Lood, Roosi Hallik.

Lauatennises saime välja panna täisvõistkonna, keda esindas Alvar Roos jun, Jaanus Tamm, Helga Vasemägi, Iris Getter Tuulemäe ja Daniel Partanen. Mängiti südilt ja saavutati kokkuvõttes 20.- s koht.

Lumelauaga ja mäesuusaga käis Kiviõli seikluspargis sõitmas 3 võistlejat. Arvestades, et Tapa vallas nendeks spordialadeks tingimusi pole, käiakse neid alasid harrastamas mujal. Valda esindas Rando Rannamets (mäesuusk, 24 koht), Janno Lamus ja Andreas Õun (mõlemad lumelaud, vastavalt 21. ja 36. koht).

Males sai tänavu üle pika aja välja panna võistkonna, kuid haigused räsisid seda niivõrd, et 5-st võistkonna liikmest oli võistluspäeva algul alles vaid 3. Kuid siiski mängiti südilt ja erinevates matsides saavutasid võite kõik võistkonna mängijad, kuigi kokkuvõttes oli täismeeskondade vastu neil mängida ülikeeruline. Võistkonnas mängisid Enn Koppel, Aavo Murutalu ja Sabrina Karajev. Kokkuvõttes 20. koht.

Juhtide osas tõi "kastanid tulest" abivallavanem Dmitri Okatov, kes tänu keerulisele nädalavahetusele (omavalitsusjuhid olid Presidendimatkal, Tapa gümnaasium 100 sünnipäeval jne), oli nõus Tapa valla meeskonda esindama, kokkuvõttes omas grupis 16-s.

Võistkonna komplekteerimine on alati keeruline, kuna lumiseid nädalavahetusi jääb järjest vähemaks ja sellel ajal toimuvad tavalised ka paljud muud suusavõistlused. Tänavu vajutas sellele ka pitseri vallas toimunud 2 suurüritust (Presidendimatk ja Tapa Gümnaasium 100). Palusime abi ka meedia kaudu, kuid tavaliselt, pea igas omavalitsuses, käib võistkonna komplekteerimine "kes tunneb kedagi" meetodil, v.a. alade osas, mida vallas klubitasandil viljeletakse. Jõudi korraldavate Eesti Talimängu aladega võrreldes oli neid vaid 3, millest suusakoondis osa võttis (samas ujumine ja korvpall aga erinevatel põhjustel mitte). Kõik teised alad on vallas väga väikese harrastajate arvuga (nt ujumine, lauatennis, mäesuusk, lumelaud, meeste korvpall) või pea olematud (male ja kabe, naiste korvpall jne). Omavalitsuste lõikes on alade spetsiifika ka erinev, mida viljeletakse, Tapa valla puhul see talimängude aladega eriti ei ühildu, palju parem pole ka suvemängude alade valik.

Seepärast, tulevikus, kui on soov võistelda (individuaalselt, võistkondlikult), andke endast juba varakult märku, sest eelturniirid on alati jaanuarikuus ja talimängud ise veebruari lõpus/märtsi alguses, milleks registreerimine lõpeb 2 nädalat enne mänge, hea meelde jätta. Aladki aastate lõikes samad, väikeste erinevustega.  Samuti on tulemas suvemängud 12.-14. juuli 2019 Tartus, kus osaleda saab omavalitsuse arvestuses kergejõustikus, jalgrattakrossis, orienteerumises, jahilaskmises CSP, discgolfis, petangis, juhtide võistluses, meeste võrkpallis, naiste võrkpallis, mälumängus, tennises ja köieveos, lisaks on ka mängude üldkavas maakondlikke koondalasid ja eraldi antud võistluse arvestusse mitteminevaid alasid.

Eelinfo http://joud.ee/est/g183s4667. Kui huvi, andke märku, indrek.jurtsenko@tapa.ee, 3229659, olete väga oodatud osalema !

 

Indrek Jurtšenko

kultuurispetsialist