Tapa vald jagas beebilusikaid ja tunnustas kolme ema tiitliga "Hea ema”

 

Tapa Vallavalitsus jagas Tamsalu kultuurimajas 11. mail ehk emadepäeva lävepakul, beebilusikaid pisikestele uutele vallakodanikele, kes on sündinud viimase poole tegevusaasta sees. Kaks korda aastas toimuv üritus, teeb sellega tänukummarduse eraldi emadepäeval emadele ja isadepäeval isadele, aga ka pisikestele põnnidele, kes oma esimesi samme alles tegema hakkavad. Lastele jagati hõbelusikaid, raamatuid ja lilli, toimus väike kontsert ja sai mõnusas seltskonnas suupitsetega maiustada ning üksteisega tutvuda.

 

Pärast lõunat, toimus sama maja suures saalis pidulik emadepäeva kontsert, kus esinesid Tamsalu kultuurimaja noored laulu- ja tantsulapsed Kerli Relli ja Kadri Kask´i juhendamisel. Samal üritusel jagas vallavanem Riho Tell esmakordselt, ühinenud Tapa vallas, tunnustustiitli "Hea ema" ja seda kolmele emale, kelleks olid Tiina Talvik, Birgit Afanasjev ja Irina Krõlova. Uus määrus annab võimaluse igaühele märgata enda kõrval olulisi inimesi, kes on aktiivsed peale pühendumise perele, ka mujal, aidates ühiskonnas nii sidusust luua. Sügisel ootame kandidaate tiitlile "Hea isa".

 

NB! Need kutsed saanud , kes oma lastega ei saanud üritusele tulla, palume lusikatele järele tulla Tapa vallavalitsusse (Piret Treial) - Tapa piirkonnas elavad (ja Lehtse, Jäneda, Moe, Karkuse jne) , aga raamtutele Tapa linnaraamatukokku, kuid Tamsalu piirkonnas (sh Assamalla, Porkuni, Vajangu jne) lapsed ja nende vanemad, saavad lusikad ja raamatud kätte Tamsalu teeninduspunktist (Ursula Grau). Pilte, sh personaalseid, saavad kutsutud kohaletulnud küsida e-maili teel indrek.jurtsenko@tapa.ee.

 

Pühapäeval (12.mail) toimus emadepäeva auks ka liikumispäev. Traditsioonilisel üritusel osales seekord rekordarv inimesi.

 

Seitsmes kord, emadepäevale pühendatud liikumispäev, mis toimus Tapa linnas 12. mail, tõi rajale rekordarv osalejaid. Vaid algusaastatel oli pea samapalju inimesi, vaheaastatel mõnevõrra vähem, kuid huvi liikumise vastu on olnud siiski pidev, tänu millele sai kunagisest kergliiklustee promoüritusest nüüdseks kena traditsioon. Pea alati on üritust soosinud ilm, nagu ka pühepäeval, kuigi algas ta üsna sombuselt. Nii aga kui emad platsis, hakkas päike paistma pilve tagant.

Liiguti 2 ja 3 km radadel, aega ei võetud, igaüks omas tempos. Sai suppi, toimus loosimine, kõikidele jätkus midagi.

Täname vabatahtlikke: Kertu, Sandra, Ketlin ja Igor, lisaks tänukummardus Tapa Lastekaitse Ühingule (Ave Pappe) toredate vabatahtlike eest, Stellana OÜ (Veiko Rüüle) elektri eest, 1. jalaväebrigaadi kokkadele suur tänu maitsva supi eest ja samuti suur tänu ettevõttele nimega Heaolutuba (1. Mai pst 12) emadepäevale väljapandud kinkekaartide eest, mis läksid loosikasti. Suur tänu Teile kõigile !

(Emadepäeva liikumispäeva GALERII)

 

Indrek Jurtšenko

kultuurispetsialist