Tapale rajatakse rattapark

Eelmisel nädalal toimunud Tapa vallavolikogu koosolekul otsustati võtta vallale rahaliselt hinnatav kohustus osalemisega projektis „Tapa linna rattapargi rajamine" ning garanteerida Tapa valla omafinantseering perioodil 2019- 2020 summas kuni 30 000 eurot. Eelduste kohaselt rajatakse park Tapale järgmisel aastal.

Projekti eesmärgiks on Tapa linna, Nooruse tn 2 kinnistule rattapargi rajamine, üldpindalaga ligikaudu 900 m2 . Tapa vallavalitsus plaanib esitada toetuse taotluse Leader-meetmesse, sest projekti kogumaksumus on 79 885,36 eurot, millest valla omafinantseering on kuni 30 000 eurot. Kui algselt arutati  võimalusi, et rajada Tapale rulapark, siis nüüd on otsustatud rajada rattapark (ingliskeelne termin pumptrack), mis pakub noortele mitmekesisemaid võimalusi ja ühendab nii mänguväljaku kui ka spordiväljaku funktsiooni. Tapa vallavolikogu esimees Maksim Butšenkov lausus:" Esialgse variandi asemel on vallavalitsuse poolt välja pakutud pumptrack minu meelest väga hea valik. Siin saavad oma oskusi lihvida erinevate tasemete ja vanusega noored, kasutades kõiki võimalikke sõiduvahendeid." Asfalteeritud rattapark sobib kasutamiseks ratastele (BMX, MTB, linnaratastele jne), rulluiskudele, tõukeratastele, jooksuratastele ja ruladele. Rattapark on spetsiifilne rada, mis koosneb kurvidest ja lainetest, mille abil on võimalik pumbata kiirust. Kehamassi õige liigutamise tulemusena tekitab see üha suurenevat hoogu.

Antud tehnika on jõukohane absoluutselt igas vanuses sõitjatele ning rattapargis treenimine tagab väga intensiivse koormuse. Rattapargis treenivad nii võistlussportlased kui ka harrastajad. Peamiselt võib rattapargis kohata BMX krossi-, motokrossi-, BMX freestyle sõitjaid, tõukerattureid, rulluisutajaid ning rulatajaid. Samas võib rattapargis kohata ka väga arvukalt lapsi ja väikelapsi kes kasutavad seda oma vaba aja veetmiseks. Tuntumate Eesti sportlaste seast treenivad rattapargis teiste hulgas ka Anastassia Kovalenko, Indrek Mägi, Sigvard Kukk, Allar Raja, Jaan Kirsipuu jt.

Pärnu linna rattapark (pildil) rahastati Pärnu linna kaasava eelarve 2016 kaudu.