Jäneda Pullitalliteatri hooaeg algab „Õnneliku tunniga“

 

21. juunil esietendus Jäneda Pullitalliteatris Jaan Tätte uus näidend „Õnnelik tund", mille on lavastanud Gerda Kordemets. Saladusega lugu valmis Jäneda mõisa tellimusel, et taaskasutada filmi „Tõde ja õigus" jaoks loodud kõrtsituba.

 

Ühel suveõhtul lähevad Rutt ja Sulev õhtust sööma Eestimaa kolkas asuvasse kõrtsi „Ära mõtle". Kavatseb Sulev välja öelda selle, mis on ta hinge vaevanud. Täiesti juhuslikult satuvad samasse kohta  õhtustama ka Kerli ja Priit. Kerli usub, et see õhtu muudab tema elu.
Kõrtsis on kõrtsimees Simmu ja just tänasest sinna tööle asunud uus tüdruk Sulle. Neil kõigil on oma elu ja oma lood. Ja juhtub, et nad satuvad kokku ühes õnnelikus tunnis, mil valed otsused lihtsalt ei saa teoks.

Kõrtsitoas kohtujaid kehastavad Andrus Vaarik, Argo Aadli ja Liis Lass Linnateatrist, Nils Mattias Steinberg Endla teatrist ning Kersti Tombak ja Jessica Agneta Kari. „Õnnelikku tundi" on Pullitalliteatris võimalik näha kokku 17 etendust, viimane toimub 25. augustil.

---------


„Kirjutada on tore asjadest, mis sulle meeldivad vōi mida sa armastad. Elu on mind päris palju mööda maailma pillutanud ja reisides ei jookse ma mööda kirikuid ja muuseume vaid istun kohvikutes-kōrtsides ja vaatan inimesi, vaatan ettekandjaid ja lasen ajal voolata. Tekkis mōte, et miks ei vōiks oma salaarmastust näitemängu sisse pista. Vaatame siis, mis sellest välja tuli." (etenduse autor Jaan Tätte)

 

„Õnnelik tund" on lugu, kus põhimõtteliselt istutakse kõrtsis ja räägitakse, aga inimeste sees toimub kohutavalt palju – see teebki asja keerukaks, sest varjatud sündmused on vaja välja mängida." (lavastaja Gerda Kordemets, Õhtuleht)

 

„Teatud mõttes tähendabki õnnelik tund seda, et vahel antakse sulle elus üks tund, mille jooksul sulle näidatakse, et see, mida sa praegu tahad, ei ole õige. Jaan on näidendi kirjutanud nii toredasti, et dialoogid lähevad omavahel sassi, aga samal ajal jookseb põhilugu kogu aeg edasi. See on päris huvitav väljakutse, ma ei ole sellelaadset materjali kunagi varem teinud." (lavastaja Gerda Kordemets, Õhtuleht) 

 

"See on dramaturgiliselt põnev, põimuvate dialoogidega – paras pähkel, samas pööraselt naljakas. Jaan ütles, et kirjutas näidendi kõrtsis, mitte draamateatris mängimiseks ja suuri sügavusi sinna ei peitnud, aga mingi vägi ja sügavus on seal sees." (lavastaja Gerda Kordemets, Virumaa Teataja)

 

„Autoril Jaan Tättel on selline imeline omadus, et süvenedes sellesse teksti sa leiad uued naljad ja ka samad, esimesel hetkel väga absurdsed situatsioonid muutuvad veel absurdsemaks." (näitleja  Andrus Vaarik, Terevisioon)


Lavastuse „Õnnelik tund" produtsendid: Enno Must ja Elo Kallas (Jäneda Mõis OÜ)

 

Foto: Ain Paloson