Spordiuudised

27.04.21

Sport 23.03-26.04

Käsipall

Artiklisoovitus: SK Tapa/N.R. Energy hooaeg pole ehk sujunud nii nagu loodetud, sest nii Eesti kui ka Balti liigas jäädi poolfinaalist kaugele. Samas saadi Balti liigas kaks magusat võitu Leedu tippude üle ning karikavõistlustel võideti ajalooline pronksmedal. Meistriliiga parimaks väravakütiks kerkinud Rail Ageni hindabki meeskonna hooaega nii positiivseks kui ka negatiivseks. Loe edasi, siit: http://handball.ee/est/g1/Mangija-arvab.-Esisnaiper-Rail-Agenil-on-karjaaris-vedanud-varavavahtidega

Meeste meistriliigas peeti 13. aprillil võtsid üksteiselt mõõtu Tallinn ja Tapa. Tallinn aalistas Kalevi spordihallis kaotatud avapoolaja järel, SK Tapa/N.R. Energy 30:18 (8:9) ning kindlustas ühtlasi põhiturniiril teise koha ning poolfinaaliks koduedu. Tapa kasuks viskas Ageni kuus ja Oganezov kolm väravat.

Ujumine Alex Ahtiainen püstitas aprilli alguses 100 m liblikujumises Eesti rekordi ajaga 52,68. Ühtlasi ujus ta kiiremini ka olümpia B-normist, milleks on 53,52 ja täitis EMi A-normi. Varasem Eesti rekord 100 m liblikas ajaga 52,83 kuulus Kregor Zirgi nimele.

Laskmine

Tapa vallaga seotud kaitseliitlased Rain Sepping, Vahur Saaremets, Jaan Viktor osalesid Viru maleva esiküritusel „Viru maleva taasloomise laskevõistlus" 24.04 Rutja õppepolügonil. Võistlus algas lisaülesandega, millele järgnes aja peale 10 lasku lamades, põlvili ja seistes, lisaks tuli täita teatud protseduurilisi ülesandeid, mis on omased kaitseliitlaste ja kaitseväelaste väljaõppes, samuti tuli täita kõiki relva käsitsemisega seotuid ohutustehnika reegleid. Võitjaks osutus Aleksei Osokin, kes on ka tihedalt Tapaga seotud, tänu töökohustusega PPA-s. Maleva ülem, kolonelleitnant Jaanus Ainsalu, kinkis esimesele võitjale väärtusliku käekella.  Võistluse korraldasid Meelis Kütt, Andrei Osokin, Vahur Saaremets ja ürituse idee autoriks oli malevapealik kolonelleitnant Jaanus Ainsalu.

Rattaorienteerumine

NB! Tapa Valla Spordikeskus kutsub kõiki ratastele. Nüüd on avatud rattaorienteerumise rajad Tamsalus, Tapal ja Jänedal. Kasuta Navicup rakendust, leia kaardid, ole esimene kes kõik rajad läbi sõidab ning võida auhind. Info: https://tapasport.ee/rattaorienteerumine/

Loodame, et maikuu toob hoonete ja tegevuste taasavamisi ja rohkem sportlikku tegevust, sh ka võistlusi, seega peaks teieni ilmuma ka rohkem spordiuudiseid, kuid seda kellegi teise sulest. Mina olen Tapa vallavalitsusest maikuus lahkumas, seega soovin kõigile sportlikku võitlusvaimu, edukaid võistlusi, harivaid treeninguid, kuid peamine, hoidkem üksteist ja püsigem terved.

NB! Üritus „Emad liikuma"

Emadepäevale pühendatud üritus „Emad liikuma" on Tapa Valla Spordikeskuse uus  ja tore algatus, mis leiab aset 8. – 9. mail ja toimub üle terve valla. Kõige rohkem km läbinu ema saab auhinnaks medali ja spordikeskuse meeneid. Kõik osalejad saavad liikuda väljas ja nautida loodust ning ilusat ilma lisaks loosime kõikide osalejate vahel välja 50€ Rakvere Põhjakeskuse kinkekaardi.

Osavõtmiseks, palume järgida järgmisi protseduure:

1. Tõmba alla „MapMyRun" rakendus,

2. Otsi üles „Tapa Valla Spordikeskus"

3. Lisan spordikeskus enda sõbraks,

4. Liitu emade liikumisüritusega