Spordiuudised

31.12.20

SPORDIKAJA 21.11 – 17.12.2020

NB! Ootame kaastöid ja vihjeid toimunud spordisündmuste kohta. Kuna veebis on ruumi rohkem kui lehes, siis kõik asjad, mida saadetakse, leiavad ka kasutust, kuid väikese redigeerimisega. Ole tubli ja palun pane mõned read kirja ja saada indrek.jurtsenko@tapa.ee. Teeme koos ja paremini!

NB! Üleskutse: palun anna oma hääl Tapa valla sportlasele!                                                Hääletamine on avatud 31.12.2020 kella 23.59-ni: http://lvsl.ee/uudised/osale-2020-a-maakonna-parimate-sportlaste-valimise-haaletusel/ . Ülesse on seotud 4 Tapa valla sportlast/võistkonda (Emma Kivirand, Roomet Väli, Martin Himma ja SK Tapa/N.R.Energy käsipalli meeskond.

Käsipall                                                                                                                                        Eesti meeste karikavõistluste käsipallis võitis SK Tapa/N.R. Energy veerandfinaali esimeses kohtumises Põlva/Arcwoodi tulemusega 26:22 (9:5). Samuti võideti korduskohtumine seisuga 38:23 (18:15) ja kahe mängu kokkuvõttes oli Tapa parem 64:45 ning edenes nii kaheksa-aastase pausi järel nelja parema sekka.

Meistriliigas, novembrikuu viimastel nädalatel, HC Tallinn võitis 36:27 (16:13) SK Tapa/N.R. Energy'd, samuti kaotasid tapakad kõige napimalt HC Kehrale Pulp&Paper´ile, väravatega 26:27 (13:15), kuid detsembris tehti Viljandiga selle hooaja esimene viik 25:25 (13:12).

Naiste käsipalli liigas Reval-Sport võitis SK Tapa naiskonda tulemusega 43:19.

Eesti karikavõitja tütarlaste D2-vanuseklassi käsipallis sai Tapa valla Spordikool/Spordiklubi Tapa (treener Mare Neps) 5. koha, võistkonna parim Karoliina Kozlovski.

Laskmine                                                                                                                                       Jaanus Laidus võitis Põlvas 21. - 22. novembril toimunud Eesti B-klassi noorte meistrivõistlustel laskmises 3 esikohta, 40l õhupüstoli harjutuses ja sportpüstoli harjutustes (30l olümpia-kiirlaskmine ja 30 l ringmärki). Samuti võitis Jaanus 14. novembril toimunud Hiiumaa meistrivõistlustel meeste arvestuses õhupüstolist esikoha.

Tõstmine

Detsembri alguses Albus toimunud Eesti võistkondlikel meistrivõistlustel tõstmises, tuli Emma Kivirand SK Vargamäe naiskonnaga Eesti meistriks.

Korvpall

Eesti esiliiga korvpalli meistrivõistlustel järjest neli kaotust saanud ja turniiritabeli lõpuosasse vajunud Tamsalu Los Toros/TalTech lõpetas nukra seeria, alistades põhiturniiri 8. voorus Tartus sealse meeskonna Eesti Maaülikool/Skarcon 93:80. Detsembrikuus, alistati 84:70 KA Tallinna Kalev/TSK meeskond. Taltechi spordihoones alistati tulemusega 85:57 SK Nord Aid/Cramo meeskond.

Jakon Ehitus/Tapa võitis maakonna meistriliigas Vinni vald/Tarvas võistkonna tulemusega 96:57.

Ujumine

Brita Rannamets saavutas novembri lõpus Kadrinas toimunud 22. Lääne-Virumaa meistrivõistlustel ujumises 100m kompleksujumises ja 50m liblikas esikohad, hõbedad noppis ta 50 m selili ja 50m vabaujumises. Tapa vallast oli peale Brita Rannametsa veel teisigi ujujaid võistlustules maakondlikel meistrivõistlustel, kes tuule tiibadesse saanud Tamsalust ja Mare Järve käe alt (täna treenivad Ujumise Spordiklubis, Tartu). Joonas Pukk saavutas I koha 25m rinnuliujumises, II koht 25m seliliujumises, 21. koht 50 vabaltujumises. Leevi-Liset Luik võitis 50m seliliujumises oma vanuseklassis 3. koha, ujudes sel alal isikliku rekordi 36.50, samuti sai ta 7. koht 100m kompleksujumises, 7. koht 50m rinnuliujumises, 6. koht 50m liblikujumises, 4. koht 50m seliliujumises (üld), 7. koht 50m vabaltujumises. Emili Uudeküll 9. koht 100m kompleksujumises, 6. koht 50m rinnuliujumises, 10. koht 50m liblikujumises, 9. koht 50m seliliujumises, 11. koht 50m vabaltujumises.

Lauatennis                                                                                                                                          Kõrvemaa 7. karikavõistlusel on peetud 2 etappi 4-st ja saab teha vahekokkuvõtte. Absoluutarvestuses juhin Voldemar Tusis (Türi), Veljo Mõeki (Kadrina LTK) ja Merlis Jussupovi ees (Tapa; kõik on ka üksiti mees/veteranide klassi kolm esimest). Neljas on ühtlasi ka parim naine Helga Vasemägi (Tapa), teiste klassid parimatest on Marta Laas (Koeru, N-18), Rasmus Tommula (Käravete, P-18), Anett Liisa Parts (Ambla SK, T-13) ja Mattias Rikken (Aravete, P-13).

19. Lehtse Pinksi Pühapäeva sari on jõudnud samuti poole peale. 8 etapist koosne sari toimub Lehtses ja koosneb seitsmest üksikmängu ja ühest paarismängu etappidest. Absoluutarvestuse kolm paremat on praegu Eduard Kapralov (45+), Veljo Mõek (45+) ja Voldemar Tusis (65+), kes on ühtlasi ka veteranide klasside parimad. Parim mees on Alvar Roos jun, parim naine aga Helga Vasemägi. Lisaks teiste võistlusklasside parimad on Rasmus Tommula (P-18), Vahur Ries (P-11), Anett Liisa Parts (T-11), Liisa Kostouserva (T-18). Tänasega on mängimas käinud ligi 40.

Saalihoki                                                                                                                              Energialiigas 35+ osaleb Tapa vallast üks võistkond (Tapa Valla Spordikeskus) ja üks osaliselt vallaga seotud võistkond (ES Tulevik, mida juhib Argo Raudsepp), samas ollakse ühes alagrupis. Mängitud on I vooru kõik mängud. Hetkel on ES Tulevikul 3 punkti ja ollakse 3dal kohal, TVSK-l punktiarve avamata. Turniir jätkub 9. jaanuaril II vooru 1. ringi mängudega.

Suusatamine                                                                                                        Murdmaasuusataja Martin Himma tegi võistlushooaja avastardi paarisaja elanikuga Šveitsi külakeses Ulrichenis, võideldes endale kontinentaalkarikasarja etapi sprindidistantsil 5. koha. MK-sarja etapil Šveitsis Davosis sai ta sprindidistantsil 44. ja 15 km vabatehnikasõidus 55. koha.